Kas yra kojų nagų grybelis kaip ji gydyti

Kas yra kojų nagų grybelis?

Kojų nagų grybelis yra infekcija, kuri patenka per nagų įtrūkimus ar odos įpjovimus. Kadangi kojų pirštai dažnai būna šilti ir drėgni, nagų grybelis ten gerai auga. Dėl to jūsų nagai gali pakeisti spalvą arba tapti storesni. Tai taip pat gali pakenkti ir kitiems sveikiems nagams.  Įvairių rūšių grybai veikia skirtingas nagų dalis. Negydoma infekcija gali išplisti į kitus nagus, odą ar net ir į rankų nagus.

Įsisenėjęs kojų nagų grybelis

Nagų grybelis pasireiškia šiais simptomais

Nagų grybelis pirmiausia keičia kojų nagų spalvą. Užkrėsti nagai paprastai yra storesni nei įprastai ir gali būti deformuoti arba keistos formos. Jie gali lengvai sulūžti. Nagai su grybeliu gali atrodyti geltoni. Kartais ant nago pasirodo baltas taškas ir greitai jis tampa didesnis. Kai grybelis kaupiasi po nagu, jis gali atlaisvinti ir net atskirti nagą nuo nago audinių. Grybelis taip pat gali plisti ir į odą aplink nagą.

Ar nagų grybelis vyresnio amžiaus žmonių liga?

Vyrai yra labiau linkę užsikrėsti nei moterys. Kuo vyresnis esate, tuo didesnės ir jūsų galimybės. Dažniausias užsikrečia žmonės, kurie serga cukriniu diabetu, ar yra silpna imuninė sistema, kurie rūko ar kurių šeimos nariai jį turi, taip pat yra didesnėje rizikoje. Jei daug laiko praleidžiate vandenyje arba susižeidėte nagus, jūsų šansai susirgti nagų grybeliu padidėja.

Gaukite diagnozę

Kadangi kojų nagų grybelis gali būti įvairios stadijos būklės, norėsite, kad jūsų nagus patikrintų gydytojas. Jums gali tekti apsilankyti pas specialistą kuris rūpinasi kojomis. Gal būt Podologijos klinika Vilniuje jums būtų tinkamiausias variantas. Jie gali išvalyti grybelio paveiktus audinius, paimti mėginį paveiktos dalies ir nusiųsti ją į laboratoriją, kad išsiaiškintų, kas sukelia problemą.

Nagų grybelis – Gydymas

Kas yra kojų nagų grybelis?

Jūsų kojų nagų grybelio gydymas priklauso nuo to, kokiu grybeliu sergate ir kokia bloga infekcija. Gydytojas gali paskirti vieną gydymo metodą arba jų derinį:

  • Vietinis tepalas, tepamas tiesiai ant nagų
  • Priešgrybelinės receptinės tabletės

Kai kuriais atvejais operacijos metu gali tekti visiškai pašalinti nagą.

Rūpinkitės savo kojų pirštais

Naudokite muilą ir vandenį, kad nusiplautumėte kojas ir gerai išdžiovintumėte, įskaitant tarp pirštų. Apkarpykite nagus – tiesiai skersai – kad jie būtų trumpesni nei piršto galas. Įsitikinkite, kad jūsų naudojami įrankiai taip pat yra švarūs. Nuplaukite kirpimo įrankius su muilu ir vandeniu ir nuvalykite. Jums gali kilti pagunda padengti pakitusios spalvos nagus laku, bet to nedarykite. Jūsų nagų guolis negali „kvėpuoti”, o tai neleidžia grybeliui išnykti.

Laikykite kojas sausas ir švarias

Būkite protingi dėl savo avalynės, įsitikinkite, kad jūsų batai gerai tinka. Jie turėtų būti pagaminti iš kažko, kas leidžia orui judėti per jį, pavyzdžiui, drobės, tinklelio ar odos. Dėvėkite dušo batus drėgnose viešose vietose, tokiose kaip persirengimo kambariai ir baseinai.

Pažink savo kojų pirštus

Reguliariai, bent kartą per mėnesį, gerai apžiūrėkite savo nagų guolius ir odą aplink nagus. (Jums gali tekti naudoti veidrodį, jei sunku matyti kojų pirštus.) Stebėkite, ar nepasikeitė spalva ir tekstūra, taip pat ar nėra įpjovimų ar pažeidimų. Ar kas nors skauda? Jei simptomai nepagerėja arba pasunkėja, paskambinkite gydytojui.