Nukrito ar atšoko kojos nagas – ką daryti?

Kojos nagas gali nukristi dėl įvairių priežasčių, ar tai trauma, ar infekcija, ar kiti sveikatos sutrikimai Kad ir kokia būtų priežastis, labai svarbu žinoti, kaip tinkamai pasirūpinti pažeista vieta vos tik nutikus šiai nelaimei, kad būtų išvengta infekcijos ir sudarytos palankios sąlygos naujam nagui ataugti.

Nukrito ar atšoko kojos nagas – ką daryti?

Kodėl gali nukristi ar atšokti kojos nagas?

Kojų nagas gali atsiskirti nuo guolio (onicholizė) arba visiškai nukristi (onichomadezė). Dažniausiai taip atsitinka dėl mechaninio sužalojimo – pavyzdžiui patyrus traumą ar ilgą laiką spaudžiant nagą per ankštuose batuose. Taip pat, dažna priežastis – grybelinė infekcija, kuri ilgainiui pažeidžia nago struktūrą, keičia jo spalvą, storį, kol jis galiausiai atsiskiria. Nago netekimą gali lemti ir kai kurios ligos, tokios kaip psoriazė ar cukrinis diabetas, taip pat vaistų poveikis ar chirurginės procedūros.

Pažeistas nago guolis lieka atviras ir pažeidžiamas – todėl būtina jį tinkamai prižiūrėti nuo pat pirmų minučių po traumos.

Ką daryti, jei nagas nukrito?

Pirmiausia, reikėtų švelniai nuvalyti pažeistą vietą šiltu vandeniu ir muilu – tai padeda pašalinti nešvarumus ir sumažinti infekcijos riziką. Jei yra kraujavimas, jį galima sustabdyti lengvai spaudžiant pažeistą vietą steriliu tvarsčiu ar marle. Nuvalius ir sustabdžius kraujavimą, rekomenduojama užtepti antiseptinio ar antibakterinio tepalo, kuris apsaugos nuo bakterijų patekimo į atvirą žaizdą. Tada, traumos vietą reikėtų pridengti švariu, kvėpuojančiu tvarsčiu.

Geriausia kurį laiką nevaikščioti basomis, vengti spaudimo batų srityje, o esant patinimui – pakelti koją aukščiau širdies lygio, kad sumažėtų tinimas ir skausmas.

Svarbiausia – stebėti, kaip jaučiatės. Jei po kelių dienų pirštas ima raudonuoti, patinsta, atsiranda pulinys ar blogas kvapas – tai jau infekcijos požymiai, reikalaujantys gydytojo ar podologo dėmesio.

Ar nagas ataugs?

Taip, dažniausiai nukritęs nagas atauga, tačiau tam reikia laiko. Skirtingai nei rankų nagai, kojų nagai auga lėtai – pilnas nago ataugimas gali trukti nuo 6 iki 18 mėnesių. Gijimo greitis priklauso nuo jūsų amžiaus, kraujotakos, bendros sveikatos būklės bei to, ar tinkamai prižiūrėsite pažeistą vietą.

Kol atauga naujas nagas, svarbu užtikrinti tinkamą higieną: reguliariai plauti ir sausai nuvalyti pažeistą vietą, dėvėti patogią, kvėpuojančią avalynę, vengti papildomo spaudimo ar traumų. Jei ataugančio nago forma keista – jis yra labai storas, išlinkęs ar skausmingas – būtina pasitarti su podologu.

sveiki nagai

Kada būtina kreiptis į specialistą?

Jeigu patiriate stiprų skausmą, žaizda negyja ar atsiranda infekcijos požymių (paraudimas, šiluma, pulinys ar nemalonus kvapas), būtina kreiptis į gydytoją arba podologą. Taip pat, patariama nesidelsiant pasikonsultuoti, jei sergate diabetu ar turite prastesnę kraujotaką – šiais atvejais net ir nedideli pažeidimai gali sukelti rimtas komplikacijas.

Taip pat verta kreiptis, jei nagas nukrito be akivaizdžios traumos – tai gali būti rimtesnio sveikatos sutrikimo požymis. Podologas profesionaliai įvertins situaciją, paskirs tinkamiausią gydymo būdą, o prireikus – atliks nago guolio priežiūrą ar net laikino nago rekonstrukciją.

Kaip apsisaugoti nuo nago netekimo ateityje?

Kad nagai būtų sveiki ir stiprūs, reikėtų reguliariai juos kirpti tiesiai, ne per trumpai, vengti ankštų ar uždarų batų, ypač ilgesnių pasivaikščiojimų ar sporto metu. Rekomenduojama dėvėti apsauginę avalynę, jei dirbate aplinkoje, kur kyla rizika susižaloti pirštus. Pėdų higiena taip pat svarbi – laikykite nagus švarius ir sausus, o pastebėję grybelinės infekcijos požymius – nelaukite ir pradėkite gydymą.

Jeigu nukrito nagas – nedelskite. Tinkama priežiūra ir profesionali pagalba padės išvengti komplikacijų, paskatins greitesnį gijimą ir užtikrins, kad nagas ataugtų tvarkingai.

Susisiekti

Turite kitų klausimų?

Mūsų profesionalai suteiks konkrečius ir profesionalius atsakymus.

Adresas

Žirmūnų 48a, Vilnius.

Sekite mūsų socialinę žiniasklaidą:
Ką mes siūlome

Kitos paslaugos

Grybelio pažeistų nagų korekcija ir gydymas

Mūsų specialistai pasirūpins jūsų pažeistais nagais viso gydymo metu. Taikome kompleksinį gydymo metodą – medikamentinis + išorinis.

karpa ant pedos

Karpų gydymas ir priežiūra

Taikome ilgalaikį karpų gydymo metodą su azotu bei elektrokoaguliacijos aparatu.

Nuospaudų, įtrūkimų, suragėjimų šalinimas ir gydymas

Neinvazyviais, neskausmingais būdais galime padėti atsikratyti skaudžių ir neskaudžių nuospaudų, suragėjimų ar įtrūkimų.

Traumuoto nago korekcija ir gydymas

Traumuoto nago korekcija – procedūra, skirta traumuotiems, atšokusiems nuo nago guolio nagams.

Įaugusių nagų korekcija ir gydymas suaugusiems ir vaikams

Įaugusių nagų problemą sprendžiame moderniais, neskausmingais ir neinvazyviais gydymo metodais.

Tik nagų korekcija

Procedūra skirta deformuotiems, sustorėjusiems, onichogrifozės paveiktiems nagams.

diabetine pėda

Diabetinės pėdos priežiūra

Diabetinės pėdos priežiūros procedūra orientuota į cukraligę sergančiuosius asmenis, kuriems reikalinga nagų ir pėdų priežiūra ir valymas, korekcija.

gydomasis pedikiuras

Gydomasis higieninis pedikiūras

Gydomasis higieninis pedikiūras skirtas visiems, kas nori susitvarkyti nuospaudas, suragėjimus ar įtrūkimus bei nagus per tą patį vizitą.

grybelio tyrimas PGR

Grybelio diagnostika – tyrimai

Mūsų klinikoje galite atlikti mikrobiologinį grybelio tyrimą bei PGR grybelio tyrimą, grybelio rūšiai nustatyti.