Onicholizės gydymas po nago traumos

Apie nago traumą ir jo augimą

Nago traumą, grybelio pažaida, netaisyklinga nagų priežiūra – visi šie dalykai gali būti nago plokštelės pažeidimo priežastimis. Nago trauma įvyksta, kai sužeidžiama bet kuri nago dalis. Tai apima nagą, nagų lovą (odą po nagu), odelę (nago pagrindą) ir odą aplink nago šonus.

Sužalojimas įvyksta, kai nagas supjaustomas, suplėšomas, sudaužytas ar sumuštas, arba nagas nuplėšiamas nuo odos.

Nago traumą ir faktoriai, įtakojantys nago augimą:

  1. Žmogaus amžius.
  2. Senyvo amžiaus žmonėms nagų augimas vyksta lėčiau, o pati plokštelė neretai būna grubi ir besisluoksniuojanti. Tai gerokai apsunkiną visą nagų priežiūros procesą.
  3. Mitybos ypatumai.
  4. Medicininės terapijos ir nagų priežiūros ypatumai.
  5. Odos regeneracijos ypatumai, kurie pas kiekvieną asmenį yra skirtingi.
  6. Imuninė sistema.
  7. Metų laikas. Pagal pastebėjimus buvo išsiaiškinta, kad vasaros ir rudens metu organizmas yra daugiau praturtintas vitaminais, kurių dėka nagų augimas yra spartesnis. Situacija keičiasi žiemos ir ankstyvo pavasario metu, kadangi tuo metu organizmas yra susitelkęs į imuniteto palaikymą, stiprinimą ir kovojimą su peršalimo ar kitomis sezoninėmis ligomis.

Dėl rimtesnių nagų sužalojimų turėtumėte kreiptis į skubios pagalbos skyrių. Jie sustabdys kraujavimą, išvalys žaizdą ir pradės gydymą. 

Registruotis telefonu
+37060640063

Paslaugų kainos

 

Nėra vieno tikslaus ir teisingo atsakymo į klausimą, kiek laiko reikia pilnam sveiko nago ataugimui. Šis procesas yra labai individualus ir pas kiekvieną žmogų vyksta skirtingai. Vidutiniškai, pilnam sveiko nago ataugimui reikia 6-12 mėnesių. Pas vaikus iki 6 metų naujas nagas gali ataugti netgi per 4 mėnesius. Pas suaugusius žmones procesas gali prailgti iki metų. Be to, jeigu patyrus nago traumą buvo traumuotas ir nago guolis, nago plokštelė gali augti netolygiai. Lėčiausiai nagai ataugą pas senyvo amžiaus žmones, sergančius sunkiomis lėtinėmis ligomis, kurios sekina organizmą (infekcinės ligos, avitaminozė (vitaminų trūkumas), cukrinis diabetas (cukraligė)).

Nago trauma - Sužalojimas ir gydymas

Šiose nuotraukose jauna moteris atvyko patyrusi nago traumą žygio metu. Neteisingai parinkta avalynė traumavo nagą. Apsilankymas pas pėdų priežiūros specialistą, paskirtas gydimas ir nuoseklus rekomendacijų sekimas namuose padėjo atstatyti pažeistą nagą.