Apie nago traumą ir jo augimą

Nago trauma, grybelio pažeidimas, netaisyklinga nagų priežiūra – visi šie dalykai gali būti nago plokštelės pažeidimo priežastimis. Nago trauma įvyksta, kai pažeidžiama bet kuri nago dalis: nago plokštelė, oda po nagu, nago pagrindo odelė bei minkštieji audiniai aplink nagą. 

Sužalojimas įvyksta, kai nagas įpjaunamas, įplėšiamas, sumušamas arba visiškai nuplėšiamas nuo odos. Nagas po traumos gali augti lėčiau nei įprastai. Be to, po trauminio sužalojimo augančiame nage gali atsirasti pakitimų, pavyzdžiui, spalvos pasikeitimas ar deformacijos. Tinkama priežiūra gijimo proceso metu yra labai svarbi sveikam nagų augimui.

Nago augimą lemiantys faktoriai

Pateikiame keletą pagrindinių faktorių, kurie turi įtakos nagų augimui:

  1. Žmogaus amžius: senyvo amžiaus žmonėms nagų augimas vyksta lėčiau, o pati plokštelė neretai būna grubi ir besisluoksniuojanti. Tai gerokai apsunkiną visą nagų priežiūros procesą;
  2. Mitybos ypatumai;
  3. Medicininės terapijos ir nagų priežiūros ypatumai;
  4. Odos regeneracijos ypatumai, kurie pas kiekvieną asmenį yra skirtingi;
  5. Imuninė sistema;
  6. Metų laikas: pagal pastebėjimus buvo išsiaiškinta, kad vasaros ir rudens metu organizmas yra daugiau praturtintas vitaminais, kurių dėka nagų augimas yra spartesnis. Situacija keičiasi žiemos ir ankstyvo pavasario metu, kadangi tuo metu organizmas yra susitelkęs į imuniteto palaikymą, stiprinimą ir kovojimą su peršalimo ar kitomis sezoninėmis ligomis.

Dėl rimtesnių nagų sužalojimų turėtumėte kreiptis į skubios pagalbos skyrių. Jie sustabdys kraujavimą, išvalys žaizdą ir pradės gydymą.

Nago augimas po traumos

Nėra vieno tikslaus ir teisingo atsakymo į klausimą, kiek laiko reikia pilnam sveiko nago ataugimui. Šis procesas yra labai individualus ir pas kiekvieną žmogų vyksta skirtingai. Vidutiniškai, pilnam sveiko nago ataugimui reikia 6-12 mėnesių. Pas vaikus iki 6 metų naujas nagas gali ataugti netgi per 4 mėnesius. Pas suaugusius žmones procesas gali pailgėti iki metų. Be to, jeigu patyrus nago traumą buvo traumuotas ir nago guolis, nago plokštelė gali augti netolygiai. Lėčiausiai nagai ataugą pas senyvo amžiaus žmones sergančius sunkiomis lėtinėmis ligomis, kurios sekina organizmą: infekcinės ligos, avitaminozė (vitaminų trūkumas), cukrinis diabetas (cukraligė).

Nago trauma – sužalojimas ir gydymas prieš ir po

Šiose nuotraukose jauna moteris atvyko patyrusi nago traumą žygio metu. Neteisingai parinkta avalynė traumavo nagą. Apsilankymas pas pėdų priežiūros specialistą, paskirtas gydymas ir nuoseklus rekomendacijų sekimas namuose padėjo atstatyti pažeistą nagą.

apie nago trauma pries gydyma
apie nago trauma po gydymo

Nagų traumų gydymas Podoklinikoje Vilniuje

Jei susidūrėte su nagų traumomis , skatiname apsilankyti pas mus dėl situacijos įvertinimo bei gydymo. Mūsų specialistai jus pakonsultuos, suteiks jums rekomendacijas dėl tolimesnės gydymo eigos ir pasirūpins jūsų nagais.

Dėl registracijos ir informacijos galite kreiptis darbo dienomis numeriu +370 606 40063

Susisiekti

Turite kitų klausimų?

Mūsų profesionalai suteiks konkrečius ir profesionalius atsakymus.

Parašykite mums el.

info@podoklinika.lt

Parašykite mums el.

info@podoklinika.lt

Adresas

Žirmūnų 48a, Vilnius.

Sekite mūsų socialinę žiniasklaidą:
Ką mes siūlome

Kitos paslaugos

Grybelio pažeistų nagų korekcija ir gydymas

Mūsų specialistai pasirūpins jūsų pažeistais nagais viso gydymo metu. Taikome kompleksinį gydymo metodą – medikamentinis + išorinis.

karpa ant pedos

Karpų gydymas ir priežiūra

Taikome ilgalaikį karpų gydymo metodą su azotu bei elektrokoaguliacijos aparatu.

Nuospaudų, įtrūkimų, suragėjimų šalinimas ir gydymas

Neinvazyviais, neskausmingais būdais galime padėti atsikratyti skaudžių ir neskaudžių nuospaudų, suragėjimų ar įtrūkimų.

Traumuoto nago korekcija ir gydymas

Traumuoto nago korekcija – procedūra, skirta traumuotiems, atšokusiems nuo nago guolio nagams.

Įaugusių nagų korekcija ir gydymas suaugusiems ir vaikams

Įaugusių nagų problemą sprendžiame moderniais, neskausmingais ir neinvazyviais gydymo metodais.

Tik nagų korekcija

Procedūra skirta deformuotiems, sustorėjusiems, onichogrifozės paveiktiems nagams.

diabetine pėda

Diabetinės pėdos priežiūra

Diabetinės pėdos priežiūros procedūra orientuota į cukraligę sergančiuosius asmenis, kuriems reikalinga nagų ir pėdų priežiūra ir valymas, korekcija.

gydomasis pedikiuras

Gydomasis higieninis pedikiūras

Gydomasis higieninis pedikiūras skirtas visiems, kas nori susitvarkyti nuospaudas, suragėjimus ar įtrūkimus bei nagus per tą patį vizitą.

grybelio tyrimas PGR

Grybelio diagnostika – tyrimai

Mūsų klinikoje galite atlikti mikrobiologinį grybelio tyrimą bei PGR grybelio tyrimą, grybelio rūšiai nustatyti.