podoklinika.lt

Įaugusių nagų gydymas Vilniuje

Įaugęs kojų nagas (onichokriptozė) gali būti neįtikėtinai skausminga ir varginanti būklė. Įaugusio nago gydymas Vilniuje ,,Podoklinikoje” ne tik pašalins diskomfortą bet ir atkurs pėdų sveikatą. 

Kodėl būtina gydyti įaugusį nagą?

Negydomas įaugęs nagas gali sukelti ne tik didelį diskomfortą, bet ir rimtesnių komplikacijų. Ankstyvas šios problemos atpažinimas ir gydymas yra labai svarbūs, kad būtų išvengta tolimesnių problemų ir užtikrintas tinkamas gijimas.

Kiek laiko užtrunka pasveikti?

Korekcinės sistemos naudojimas yra ilgalaikis gydymo metodas, kurio trukmė yra apie 6 mėn. tačiau gali svyruoti priklausomai nuo jūsų individualios situacijos. Svarbu suprasti, kad nors gijimo procesas gali pasirodyti ilgas, tačiau tai neskausmingas gydymo būdas, neribojantis jūsų kasdienių veiklų ar aktyvių užsiėmimų, su korekcine sistema gyvenate kaip įprastai.

Pavyzdys

Rezervacija

Įaugusių nagų gydymo kaina

Įaugusio nago gydymo kaina gali skirtis priklausomai nuo taikomo metodo. Paprastai konservatyvus gydymas yra pigesnis, o chirurginis gydymas gali kainuoti brangiau. Podoklinikoje mes pateikiame aiškų atliekamų procedūrų kainyną: vieno įaugusio nago korekcijos kaina prasideda nuo 40 eurų vaikams ir 50 eurų suaugusiems.

Kiek laiko trunka procedūra?

Pirmojo vizito metu nechirurginiu būdu yra iškerpama įaugusi nago dalis, kuri kelia skausmą ir diskomfortą, tad po pirmojo vizito jausite palengvėjimą. Įaugusios nago dalies pašalinimas trunka vos kelias minutes.

Įaugusių kojų nagų gydymo metodai

Gydant įaugusį kojų nagą gali būti taikomi keli metodai, priklausomai nuo būklės sunkumo. Aptarkime dažniausiai taikomus.

konservatyvus iaugusio nago gydymas

Konservatyvus gydymas

tai apima korekcinių sistemų naudojimą, tinkamą nagų kirpimą ir antibiotikų vartojimą, jei yra infekcija. Standartinis onichokriptozės (įaugusio nagio) gydymas yra ortoniksijos metodo taikymas – nechirurginis gydymas specialiomis kabėmis. Priešingai nei chirurginė operacija, ortoniksijos metodai yra patys švelniausi ir leidžia visiškai neskausmingai pakoreguoti nago plokštelės formą ir užkirsti kelią patologinio proceso pasikartojimui.

konservatyvus iaugusio nago gydymas
chirurginis nagų grybelio gydymas

Chirurginis gydymas

Sunkesniais atvejais gali prireikti nedidelės chirurginės procedūros, kurios metu pašalinama dalis nago, o jei reikalinga ir visa nago plokštelė ir užkertamas kelias jo įaugimui ateityje.

Gydymo metodas kiekvienam atvejui turėtų būti parenkamas individualiai pasikonsultavus su specialistu ir įvertinus įaugimo laipsnį. Mūsų klinikoje yra atliekamas konservatyvus gydymo metodas – atsižvelgiant į jūsų nago savybes ir patį įaugimą yra individualiai pritaikoma korekcinė sistema. Kadangi korekcinės sistemos gali būti naudojamos tik tada, kai nėra uždegimo ir neturite šlapiuojančių ar pūliuojančių žaizdų, mūsų specialistai pirmiausia pasirūpins nago uždegimo gydymu, o toliau bus pritaikyta korekcinė sistema.

Kada turėčiau kreiptis į specialistą - podologą?

Turėtumėte kreiptis į specialistą podologą, jei pasireiškia bet kuris iš toliau išvardytų atvejų:

 • Nuolatinis skausmas ar patinimas
 • Infekcijos požymių, pavyzdžiui, paraudimas, karštis nago įaugimo vietoje, ar pūliai
 • Pasikartojantys įaugę nagai
 • Dėl skausmo sunku vaikščioti

Konsultuokitės su specialistais

Jei pastebėjote, kad jūsų nagai yra linkę įauginėti, niekada nebus per anksti kreiptis pas specialistą konsultacijai ir užkirsti kelią rimtesnių simptomų ir problemų atsiradimui. Ankstyva konsultacija gali padėti išvengti komplikacijų ir užtikrinti veiksmingą gydymą.

Kaip atrodo įaugęs kojos nagas?

Įaugęs kojų nagas atsiranda, kai nago kraštas įauga į aplinkinę odą, tai tikrai nesudėtinga pastebėti ir pajausti. Įaugusiems kojų nagams būdingi keli skirtingi požymiai, kurie gali padėti anksti nustatyti šią patologiją. Paprastai pažeistas kojos pirštas aplink nago kraštą būna paraudęs ir patinęs, kartu su jautrumu ir skausmu, kuris stiprėja spaudžiant tą vietą.

kaip atrodo įaugęs nagas

Įaugęs nagas - prieš ir po

įaugęs nagas prieš procedūra
iauges nagas zaizda pries
pasalinta iaugusio nago dalis

Įaugusio nago korekcija be chirurginio įsikišimo!

įaugusio nago korekcija be chirurgijos

Nagų protezavimo procedūra

Nesėkminga chirurginė įaugusio nago pašalinimo operacija, nagas deformavosi ir skilo į dvi dalis. Procedūros metu klientei buvo pašalinta nago atšaka, kuri jai trukdė. Buvo atlikta nagų protezavimo procedūra.

nago protezavimas

Priežastys: kodėl nagas įaugo?

Įaugusius kojų nagus gali lemti įvairūs veiksniai, kurių kiekvienas skirtingai prisideda prie šios būklės. Viena iš pagrindinių priežasčių – netinkamas nagų kirpimas. Per trumpas nagų kirpimas arba nago kampučių nukirpimas gali paskatinti nagą įaugti į odą. Dar viena dažna priežastis yra ankštos arba netinkamai prigludusios avalynės dėvėjimas, nes ji spaudžia kojų pirštus ir verčia nagus augti neįprastai. Didelę reikšmę turi ir genetinis polinkis; kai kurie žmonės gimsta su natūraliai kreivais nagais, kurie dažniau įauga.

Apibendrinus išskiriame šias pagrindines nagų įaugimo priežastis:

 • Netinkamas nagų kirpimas
 • Ankšta/ siaura avalynė
 • Genetinis polinkis
 • Piršto trauma

Kas didina nagų įaugimo riziką?

Pirštų traumos, nuolatinis spaudimas gali pažeisti nagą ir jį supančius audinius, todėl jis tampa labiau linkęs įaugti. Riziką taip pat didina prasta pėdų higiena, kuri gali sukelti grybelines infekcijas, nes infekcijos gali pakeisti nago augimo pobūdį. Be to, tokios ligos kaip nutukimas, diabetas ir artritas gali prisidėti prie įaugusių kojų nagų atsiradimo, nes sutrikdo kraujotaką ir bendrą pėdų sveikatą. Šių priežasčių atpažinimas gali padėti imtis prevencinių priemonių, kad išvengtumėte skausmingų įaugusių kojų nagų pasekmių.

Požymiai

Dėl traumuojamų aplinkinių audinių atsiranda:

 • Aplinkinių audinių paraudimas ir patinimas
 • Skausmas ir jautrumas palei nago kraštą
 • Nago šone prasidėjo pūliavimas;
 • Diskomfortas einant ar net sėdint

Nagų įaugimo prevencija

Pateikiame keletą nagų ir pėdų priežiūros patarimų, kurie gali padėti išvengti nagų įaugimo:

 • Nagus kirpkite tiesiai, švelniai užapvalindami kraštus, tačiau nenukirpdami pilnai kampučių;
 • Avėkite tinkamai prigludusią avalynę, kurioje yra pakankamai vietos pirštams. Itin siauri bateliai spaudžia kojų pirštus ir gali deformuoti kojų nagus;
 • Laikykite pėdas švarias ir sausas;
 • Kiek įmanoma venkite pėdų traumavimo.

Įaugę nagas - dažnai užduodami klausimai

Pateikiame keltą dažniausiai užduodamų klausimų susijusių su nagų įaugimu, jų gydymu ir priežiūra.

Lengvus įaugusių kojų nagų atvejus, tinkamai prižiūrint, dažnai galima išspręsti namuose - mirkant koją šiltame vandenyje ir druskos tirpale. Tačiau, jei simptomai išlieka arba paūmėja, siekiant išvengti komplikacijų, rekomenduojamas profesionalus gydymas.

Taip nors kojų nagų įaugimas yra daug dažnesnis, tačiau rankų nagų įaugimo atvejai taip pat pasitaiko.

Ankstyvieji požymiai yra skausmas, paraudimas, patinimas ir jautrumas išilgai nago šono.

Užkirskite kelią įaugusių nagų kartojimuisi, taisyklingai kirpdami nagus, venkite ankštos avalynės ir laikykitės geros pėdų higienos.

Profesionalus gydymas būtinas, jei yra didelis skausmas, infekcija arba jei naminės priemonės nepadeda pagerinti būklės. Tačiau kuo anksčiau kreipsitės į specialistą – tuo lengvesnis ir greitesnis bus gydymas.

Įaugusių nagų gydymas Vilniuje - Podoklinika.lt

Veiksmingas ir neskausmingas įaugusių nagų gydymas Vilniuje Podoklinikoje padės pamiršti nagų augimo problemas ir diskomfortą. Mūsų klinika specializuojasi įvairių pėdų ligų, įskaitant įaugusių nagų, grybelio, nuospaudų ir įtrūkimų gydyme bei pėdų sveikatingumo palaikyme. Teikiame individualiems poreikiams pritaikytą gydymą, užtikrinantį geriausią įmanomą pėdų priežiūrą.

Ką mes siūlome

Paslaugos

Grybelio pažeistų nagų korekcija ir gydymas

Mūsų specialistai pasirūpins jūsų pažeistais nagais viso gydymo metu. Taikome kompleksinį gydymo metodą – medikamentinis + išorinis.

karpa ant pedos

Karpų gydymas ir priežiūra

Taikome ilgalaikį karpų gydymo metodą su azotu bei elektrokoaguliacijos aparatu.

Nuospaudų, įtrūkimų, suragėjimų šalinimas ir gydymas

Neinvazyviais, neskausmingais būdais galime padėti atsikratyti skaudžių ir neskaudžių nuospaudų, suragėjimų ar įtrūkimų.

Traumuoto nago korekcija ir gydymas

Traumuoto nago korekcija – procedūra, skirta traumuotiems, atšokusiems nuo nago guolio nagams.

Įaugusių nagų korekcija ir gydymas suaugusiems ir vaikams

Įaugusių nagų problemą sprendžiame moderniais, neskausmingais ir neinvazyviais gydymo metodais.

Tik nagų korekcija

Procedūra skirta deformuotiems, sustorėjusiems, onichogrifozės paveiktiems nagams.

diabetine pėda

Diabetinės pėdos priežiūra

Diabetinės pėdos priežiūros procedūra orientuota į cukraligę sergančiuosius asmenis, kuriems reikalinga nagų ir pėdų priežiūra ir valymas, korekcija.

gydomasis pedikiuras

Gydomasis higieninis pedikiūras

Gydomasis higieninis pedikiūras skirtas visiems, kas nori susitvarkyti nuospaudas, suragėjimus ar įtrūkimus bei nagus per tą patį vizitą.

grybelio tyrimas PGR

Grybelio diagnostika – tyrimai

Mūsų klinikoje galite atlikti mikrobiologinį grybelio tyrimą bei PGR grybelio tyrimą, grybelio rūšiai nustatyti.