podoklinika.lt

Karpų gydymas ir šalinimas Vilniuje

Turbūt retas žmogus, kuriam neteko gyvenime susidurti su karpomis. Karpos – tai vienas dažniausiai pasitaikančių odos susirgimų. Be visų estetinių aspektų, karpų atsiradimas pirmiausia indikuoja nusilpusį organizmo imunitetą, todėl turėtume į karpas žiūrėti kaip į kompleksinę problemą.

 Ilgalaikis karpų šalinimas Vilniuje padės išgyvendinti šį diskomfortą iš jūsų gyvenimo, tačiau reikia nusiteikti, kad karpos šalinimas gali pareikalauti kantrybės. Vis dėlto, pačio darinio atsiradimas jau yra virusinės infekcijos pasekmė, todėl panaikindami karpą, nebūtinai išgysite nuo viruso sukėlusio ją.

Karpa – kas tai?

Karpos – tai mažos, grūdėtos odos išaugos, kurias sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Jos dažnai atsiranda ant plaštakų, pirštų ir pėdų, tačiau gali atsirasti ir kitose vietose. Nors paprastai karpos nekenksmingos, jos neretai ne tik atrodo neestetiškai, bet ir kelia diskomfortą kasdienybėje. Negydomos karpos gali plisti ir didėti, todėl kuo anksčiau karpa pašalinama tuo didesnė tikimybė, kad ji neatsinaujins. Ant odos gali atsirasti panašios struktūros suragėjusių darinių – keratozių ar nuospaudų , tačiau šie suragėjimai nėra virusinės kilmės, todėl tai nėra karpos.

Pavyzdys

Rezervacija.

Kiek laiko užtrunka karpos gydymas?

Karpų gydymo trukmė priklauso nuo taikomo metodo ir karpos atsparumo. Paprastai tai gali užtrukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Krioterapijai gali prireikti kelių seansų, išdėstytų kelių savaičių intervalu. Mažų ir nesudėtingų karpų gydymui gali pakakti net ir vieno vizito. Gydymas yra efektyvesnis, kai kartu stiprinate savo imunitetą neleisdami susidaryti naujoms karpoms arba atsinaujinti senoms.

Karpų šalinimo metodai

Yra keletas karpų šalinimo būdų. Du pagrindiniai metodai yra gydymas azotu ir lazeriu. Be to, priklausomai nuo karpos dydžio, vietos ir paciento pageidavimų, gali būti svarstomi ir kiti metodai, pavyzdžiui, vietinis gydymas.

karpos šalinimas azotu vilniuje

Karpų šalinimas azotu

Krioterapija, arba gydymas azotu, apima karpos užšaldymą skystu azotu. Šis metodas yra labai veiksmingas ir dažnai taikomas dėl savo efektyvumo ir minimalaus diskomforto. Šiai procedūrai vietinė nejautra nėra reikalinga. Procedūros metu specialiu įrankiu atveriama ir išvaloma karpa ir tada darinys yra veikiamas azotu apie 10-20s. Procedūra yra minimaliai skausminga, karpos vietoje per dieną susidaro pūslelė, kuri pilnai sugyja per 7-10 dienų.

Jei šalinama yra didelė karpa, vienos procedūros gali ir nepakakti. Procedūrų skaičius priklauso ne tik nuo karpos dydžio, bet ir individualaus paciento imuniteto. Pakartotinės procedūros yra atliekamos kas tris savaites, kartu paskiriant naudoti priemones namuose.

Mūsų klinikoje pirmasis karpos valymas ir gydymas kainuoja 50-60 eurų, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo ir karpos dydžio. Pakartotinio gydymo kaina yra mažesnė ir siekia 30-50 eurų.

karpos šalinimas azotu vilniuje
karpu šalinimas lazeriu

Karpų šalinimas lazeriu

Gydant lazeriu, karpos audiniui sunaikinti naudojama fokusuota šviesa. Gydymas lazeriu yra greitas ir ganėtinai veiksmingas, tačiau dažniausiai brangesnis nei gydymas azotu. Vis dėlto, pastebėta, kad gydymas lazeriu gali būti ne toks efektyvus lyginant su krioterapija.

Karpų šalinimo azotu kaina

Mūsų klinikoje pirmasis karpos valymas ir gydymas kainuoja 50-60 eurų, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo ir karpos dydžio. Pakartotinio gydymo kaina yra mažesnė ir siekia 30-50 eurų.

Karpų šalinimas - prieš ir po

karpos salinimas gydymas prieš Podoklinika.lt Vilnius
karpos salinimas gydymas po Podoklinika.lt Vilnius

Nuo ko atsiranda karpos?

Karpas sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Virusas užkrečia viršutinį odos sluoksnį, todėl sparčiai auga išorinio odos sluoksnio ląstelės ir susidaro karpa. Karpomis galima užsikrėsti tiesioginio kontakto metu, per sergančio žmogaus asmeninius daiktus, tokius kaip rankšluosčiai, ar tiesiogiai prisilietus prie karpos, pavyzdžiui, spaudžiant ranką apsisveikinimo metu. Karpos gali plisti ir ant jūsų kūno, pavyzdžiui, krapštant karpas nagu, gali atsirasti ponaginės karpos, kurios yra labai nemalonios ir keliančios daug diskomforto.

Prevencijos priemonės: kaip užkirsti kelią karpų atsiradimui?

Karpų prevencija apima gerą higienos praktiką, vengimą tiesioginio kontakto su kitų asmenų karpomis, nesidalijimą asmeniniais daiktais, odos sužeidimų laikymą švariais ir uždengtais. Vienas iš svarbiausių aspektų yra imuninės sistemos stiprinimas, kadangi tik nusilpus imunitetui virusas turi galimybę įsitvirtinti organizme ir sukelti infekciją, kuri pasireiškia karpų susidarymu.

Kas yra karpų deginimas?

Karpų deginimas, dar vadinamas kauterizacija, apima karščio naudojimą karpoms pašalinti. Šiuo metodu, panašiai kaip ir kitais gydymo būdais, siekiama išnaikinti karpą sunaikinant užkrėstą audinį. Mūsų klinikoje procedūrai atlikti yra naudojamas elektrokoaguliacijos aparatas, kuris elektros impulsų pagalba uždegina viruso pažeistus audinius. Paprastai gijimo laikotarpis po šios procedūros yra lengvas ir greitas, ir trunka vos kelias dienas.

Kas didina karpų atsiradimo tikimybę?

Karpų atsiradimo tikimybę didinantys veiksniai yra tiesioginis kontaktas su ŽPV, t.y. tiesiogiai palietus karpą, odos įpjovimai ar įtrūkimai, nusilpusi imuninė sistema ir dalijimasis asmeniniais daiktais, pavyzdžiui, rankšluosčiais ar skustuvais, su užsikrėtusiu asmeniu.

Karpos požymiai. Kaip žinoti tai karpa ar nuospauda?

Atpažinti karpas gali būti sudėtinga. Jei ant odos pastebėjote mažą, šiurkščią išaugą, nepanašią į tipišką apgamą ar pažeidimą, tai gali būti karpa. Tačiau panašiai gali atrodyti ir kiti odos dariniai tokie kaip keratozės ar nuospaudos.  Nors tikslią diagnozę gali nustatyti tik sveikatos specialistas, štai pagrindiniai karpos išvaizdos aspektai:

  •   Dažniausiai kūno spalvos
  •   Balkšvos ar pilkšvos
  •   Šiurkščiu, kietu, suragėsiu paviršiumi
  •   Gali būti skausmingos
  •   Gali būti matomi tamsūs taškeliai paviršiuje (sutrombuotos kraujagyslės)
  •   Apvali ar ovali forma

Karpų šalinimas ir naikinimas - dažniausiai užduodami klausimai

Pateikiame keletą dažniausiai užduodamų klausimų susijusių su karpų atsiradimu, gydymu bei profilaktika.

Taip, karpos yra užkrečiamos. Jos gali plisti per tiesioginį odos kontaktą arba per sąlytį su paviršiais, kurie turėjo sąlytį su karpa.

Nors galima įsigyti kai kurių be recepto parduodamų gydymo priemonių, profesionalus gydymas dažnai yra veiksmingesnis. Namų sąlygomis naudojamos priemonės gali ne visiškai išnaikinti karpą ar užkirsti kelią jos pasikartojimui.

Karpos gali atsirasti ne tik ant mums žinomų įprastų vietų, kaip delnai, pėdos ar plaštakų oda, bet ir ant veido, genitalijų, ant kaklo, pažastyse, akies voko odoje ar po krūtimis.

Karpos nėra labai pavojingos, tačiau negydomos jos gali plisti ir didėti sukeldamos didelį diskomfortą ar net skausmą.

Karpų šalinimas Vilniuje - Podoklinika.lt

Podoklinika.lt – efektyvus karpų šalinimas Vilniuje. Mes siūlome platų paslaugų, susijusių su pėdų ligomis, spektrą, įskaitant karpų šalinimą ir gydymą azotu bei elektrokoaguliacijos metodu, taip pat gydome ir rūpinamės grybelio, nuospaudų, įtrūkimų, traumuotų nagų gydymu ir korekcija. Mūsų klinikoje teikiama visapusiška priežiūra siekiant atkurti ir išlaikyti jūsų pėdų bei rankų sveikatingumą. Apsilankykite pas mus, kad gautumėte ekspertų konsultaciją ir jūsų poreikius atitinkantį gydymą.

Ką mes siūlome

Paslaugos

Grybelio pažeistų nagų korekcija ir gydymas

Mūsų specialistai pasirūpins jūsų pažeistais nagais viso gydymo metu. Taikome kompleksinį gydymo metodą – medikamentinis + išorinis.

karpa ant pedos

Karpų gydymas ir priežiūra

Taikome ilgalaikį karpų gydymo metodą su azotu bei elektrokoaguliacijos aparatu.

Nuospaudų, įtrūkimų, suragėjimų šalinimas ir gydymas

Neinvazyviais, neskausmingais būdais galime padėti atsikratyti skaudžių ir neskaudžių nuospaudų, suragėjimų ar įtrūkimų.

Traumuoto nago korekcija ir gydymas

Traumuoto nago korekcija – procedūra, skirta traumuotiems, atšokusiems nuo nago guolio nagams.

Įaugusių nagų korekcija ir gydymas suaugusiems ir vaikams

Įaugusių nagų problemą sprendžiame moderniais, neskausmingais ir neinvazyviais gydymo metodais.

Tik nagų korekcija

Procedūra skirta deformuotiems, sustorėjusiems, onichogrifozės paveiktiems nagams.

diabetine pėda

Diabetinės pėdos priežiūra

Diabetinės pėdos priežiūros procedūra orientuota į cukraligę sergančiuosius asmenis, kuriems reikalinga nagų ir pėdų priežiūra ir valymas, korekcija.

gydomasis pedikiuras

Gydomasis higieninis pedikiūras

Gydomasis higieninis pedikiūras skirtas visiems, kas nori susitvarkyti nuospaudas, suragėjimus ar įtrūkimus bei nagus per tą patį vizitą.

grybelio tyrimas PGR

Grybelio diagnostika – tyrimai

Mūsų klinikoje galite atlikti mikrobiologinį grybelio tyrimą bei PGR grybelio tyrimą, grybelio rūšiai nustatyti.