Diabetinė pėda

Diabetinė pėda » simptomai ir gydymas

Diabetinė pėda yra viena iš rimčiausių diabeto komplikacijų. Tai neigiami (patologiniai) kojų pėdų pakitimai, pasireiškiantys opomis, odos jautrumo praradimu.

Užkirsti kelią diabetinės pėdos sindromo vystymuisi yra daug lengviau nei jį gydyti.

Stebėkite savo pėdų būklę. Kiekvieną vakarą prieš miegą patikrinkite, ar jūsų kojose nėra nuospaudų, įtrūkimų tarp pirštų ir nedidelių sužalojimų. Bet koks, net mikroskopinis odos pažeidimas yra infekcijos įėjimo vartai.

Diabetinė pėda dažniausiai pasireiškia asmenims nuo 40 metų amžiaus. Vyrai paprastai turi didesnę pėdos opų atsiradimo tikimybę nei moterys.

Jei pastebėjote, kad atsirado ar lėčiau gyja ant pėdų atsiradusios smulkios žaizdelės, į kurias gali patekti bakterijų ir virusų, kurie gali sukelti ir pūliavimą, ir kurios be gydymo gali greitai virsti ir į opas. Jums reikėtu skubiai kreiptis į mūsų Podologijos klinika, profesionalios pagalbos. Priėmimas vyksta užsiregistravus telefonu +370 606 40063

Tokiu žaizdelių tolimesnį vystymąsi gali neigiamai veikti ankšta avalynė ir grybelinės infekcijos, kurios mūsų Podologijos klinikoje yra tiriamos ir gydomos. Patyręs mūsų klinikos specialistas, patikrinęs jūsų pėdas, pastebės bet kokius nedidelius pakitimus ir nežymius odos įtrukimus, kurie be gydytojo pagalbos, gali gyti gana ilgai. Viskas, kas yra susiję su sveikata, negalima nepaisyti net smulkmenų.

Diabetinės pėdos simptomai

Diabetinės pėdos simptomai

Diabetinės pėdos simptomai yra labai klastingi. Labai sunku pastebėti prasidėjusius pokyčius audiniuose ir problema gali likti nepastebėta gana ilgą laiką.

Kokie yra diabetinės pėdos specifiniai simptomai?

– Liga pasireiškia padidėjusiu pėdų odos sausumu, tirpimu, sumažėjusiu ar praradimu odos jautrumu, skausmingais pojūčiais einant, kurie praeina ramybės metu. Prasidėjusios ligos simptomai gali pasireikšti patinimu, paraudimu, stipriu pėdų skausmu naktį, odos spalvos pokyčiais, pigmentacija. Pėdos srityje gali atsirasti opelės, žaizdelės, odos įtrukimai, nagų pažeidimai. Įaugęs nagas, taip pat gali būti šios ligos priežastis

Papildomi bendrieji simptomai, kurie turėtų sukelti įtarimą, yra šie:

» greitas pėdų nuovargis;
» ilgalaikiai negyjantys įbrėžimai, nuospaudos;
» maži burbuliukai su skaidriu skysčiu;

Pėdų opų atsiradimas yra sunkiausias ir pažengęs simptomas.

Diabetinės pėdos kabinetas.

Į Podoklinikos diabetinės pėdos kabinete dirbančius specialistus patariama kreiptis, jeigu susidūrėte su:
» pėdos srityje esančiomis opelėmis, žaizdelėmis ir kitais pažeidimais;
» sausa, pleiskanojančia, ragėti linkusia ir paraudusia pėdų oda, su atsiradusiomis nuospaudomis, odos įtrukimais, įaugusiais nagais ir kitais pėdų ir nagų pažeidimais.

Diabetinės pėdos priežiūra.

Tinkama pėdos higiena, diabetinės pėdos priežiūra, pėdu pedikiūras, gydomasis pedikiūras, laiku ir tvarkingai nukirpti nagai padės išvengti kojos pirštuose žaizdelių atsiradimo ir kitų komplikacijų, o tai pat:
•    Laiku kreipiantis į podologą, bus atlikta savalaikė opų diagnozavimo ir gydymo praktika.
•    Savalaikis antrinės infekcijos (grybelinės ligos) diagnozavimas ir gydymas.
Diabetinės pėdos priežiūros kabinete atliekame sveikų, įaugusiu ir deformuotu nagų kirpimą, įaugusiu nagų gydymą ir nuospaudų šalinimą atliekant gydomąjį pedikiūrą.

Statistika negailestinga: daugiau nei pusė kojų pirštų nagų ir pėdų ligos prasideda nuo lėtinės kojų opos ir minkštųjų audinių pažeidimų. Nuo šių ligų gali išgelbėti gera šių ligų kontrolė ir tinkama pėdų priežiūra, skiriant dėmesį profilaktikai bei efektyviam atsiradusių pakitimų, komplikacijų gydymui.

Diabetinės pėdos profilaktinės priemonės apima reguliarų kojų pėdų apžiūrėjimą ir saugų nuospaudų šalinimą,

Diabetinės pėdos priežiūros metu, svarbu saugiai ir tinkamai šalinti raginius odos sluoksnius bei nuospaudas. Dideli dėmesį reikia skirti ir nagų kirpimui. Jei nagas įaugo, nešalinkite patys – tai turi padaryti Podologas, kuris ir yra pėdų priežiūros specialistas.

Mūsų specialistai ne tik suteikia reikiamų žinių pėdos priežiūros klausimais, bet ir atlieka higieninį profilaktinį, gydomąjį pedikiūrą, šalina nuospaudas, hiperkeratozes, kerpa normalius ir deformuotus nagus