Kas nutiks, jei įaugęs nagas nebus negydomas?

Kaip dar gali atrodyti iauges nagas

Negydomas įaugęs nagas gali įplėšti odą, į šiuos odos įtūkimus gali lengvai patekti bakterijos, kurios sukelia infekciją, kuriai būdingi pūliai ir blogas kvapas. Sunkiais atvejais tai gali sukelti nagų praradimą ir skausmingą pirštų galiuko patinimą.

Įaugę nagai sukelia paraudimą ir patinimą aplink pažeistą kojų pirštų sritį. Ši sritis gali būti skausminga liečiant. Jei būklė progresuoja, gali išsivystyti infekcija ir atsirasti pūlių. Laiku gydant įaugusius nagus sumažėja ir infekcijos rizika, ir pėdos operacijos poreikis.

Įaugęs nagas – onichokriptozė

Įaugęs nagas (onichokriptozė) atsiranda dėl nagų krašto įaugimo į piršto odą. Įaugę nagai dažniausiai pažeidžia didžiuosius kojų pirštus. Kai nago kraštas prasiskverbia per odą, jis sukelia uždegimą. Iš pradžių pasireiškiantis kaip nedidelis diskomfortas, jis gali progresuoti į odos infekciją.

Kai nagas auga į vidų, o ne normaliai auga į išorę, jis išlinksta ir įauga į odą. Tai dirgina odą ir gali sukelti skausmą, patinimą, paraudimą ir jautrumą aplink nagų šonus. Ši skausminga kojų nagų būklė yra žinoma kaip onichokriptozė.

Ką daryti?

 Daugeliui žmonių, atpažinus, kad jie turi šią būklę, kyla klausimas:
Kaip atsikratyti įaugusių kojų nagų?

Kai įaugęs nagas negydomas, atsiranda stiprus skausmas ar infekcija. Jei pavėluotai bus kreipiamasi į gydytoją, gali prireikti ir operacijos. Priklausomai nuo problemos masto, gydytojas gali pašalinti dalį nagų, dalį pažeisto nago sluoksnio ir kai kuriuos aplinkinius paveiktus audinius. Ekstremaliais atvejais gydytojas gali pašalinti dalį augimo centro (matricos), iš kurio auga nagai.

Įaugusio nago profilaktika

Po apsilankymo pas mūsų specialistus jūs būsite supažindinti ir su profilaktikos priemonėmis. Profilaktika apima patarimus, kokią avėti avalynę – kad būtų pakankamai vietos pirštams, planuoti tolimesnius vizitus, kad būtų galima stebėti nago ir piršto gijimą, ir pabrėžti geros pėdų higienos ir tinkamo nagų kirpimo svarbą. Tikslas – malšinti skausmą, gydyti infekcijas ir užkirsti kelią ligos pasikartojimui.

Įaugusių nagų gydymas Podoklinikoje Vilniuje

Jei susidūriate su įaugusiais nagais, skatiname apsilankyti pas mus dėl situacijos įvertinimo bei gydymo. Mūsų specialistai jus pakonsultuos, suteiks jums rekomendacijas dėl tolimesnės gydymo eigos ir pasirūpins jūsų nagais.

Dėl registracijos ir informacijos galite kreiptis darbo dienomis numeriu +370 606 40063

Susisiekti

Turite kitų klausimų?

Mūsų profesionalai suteiks konkrečius ir profesionalius atsakymus.

Parašykite mums el.

info@podoklinika.lt

Parašykite mums el.

info@podoklinika.lt

Adresas

Žirmūnų 48a, Vilnius.

Sekite mūsų socialinę žiniasklaidą:
Ką mes siūlome

Kitos paslaugos

Grybelio pažeistų nagų korekcija ir gydymas

Mūsų specialistai pasirūpins jūsų pažeistais nagais viso gydymo metu. Taikome kompleksinį gydymo metodą – medikamentinis + išorinis.

karpa ant pedos

Karpų gydymas ir priežiūra

Taikome ilgalaikį karpų gydymo metodą su azotu bei elektrokoaguliacijos aparatu.

Nuospaudų, įtrūkimų, suragėjimų šalinimas ir gydymas

Neinvazyviais, neskausmingais būdais galime padėti atsikratyti skaudžių ir neskaudžių nuospaudų, suragėjimų ar įtrūkimų.

Traumuoto nago korekcija ir gydymas

Traumuoto nago korekcija – procedūra, skirta traumuotiems, atšokusiems nuo nago guolio nagams.

Įaugusių nagų korekcija ir gydymas suaugusiems ir vaikams

Įaugusių nagų problemą sprendžiame moderniais, neskausmingais ir neinvazyviais gydymo metodais.

Tik nagų korekcija

Procedūra skirta deformuotiems, sustorėjusiems, onichogrifozės paveiktiems nagams.

diabetine pėda

Diabetinės pėdos priežiūra

Diabetinės pėdos priežiūros procedūra orientuota į cukraligę sergančiuosius asmenis, kuriems reikalinga nagų ir pėdų priežiūra ir valymas, korekcija.

gydomasis pedikiuras

Gydomasis higieninis pedikiūras

Gydomasis higieninis pedikiūras skirtas visiems, kas nori susitvarkyti nuospaudas, suragėjimus ar įtrūkimus bei nagus per tą patį vizitą.

grybelio tyrimas PGR

Grybelio diagnostika – tyrimai

Mūsų klinikoje galite atlikti mikrobiologinį grybelio tyrimą bei PGR grybelio tyrimą, grybelio rūšiai nustatyti.