Dažnai kojų nagų ligos yra labai sunku diagnozuojamos ir laiku teisingai gydomos dėl vienos paprastos priežasties – dauguma žmonių nekreipia dėmesio į tokius, iš pirmo žvilgsnio, nereikšmingus sveikatos sutrikimus. Tokia situacija gali tęstis tol, kol atsiras stiprus skausmas, blogas kvapas ar nagų deformacija. Norėdami to išvengti, turite žinoti pagrindinius simptomus ir ligas, kurios pažeidžia kojų nagus.

Nagų grybelis arba moksliškai onichomikozė pasireiškia nuo 10 iki 15% žmonių. Pagyvenę žmonės yra jautresni ligai dėl sumažėjusio medžiagų apykaitos procesų ir vietinio imuniteto.
kojų nagų ligos yra labai sunkiai diagnozuojamos

Nagų grybelis

Daugelis yra grybelio nešiotojai ir net neįtaria jį turint. Tik specialistas gali pastebėti ankstyvuosius onichomikozės simptomus. Bakterijų kultūros nagų grandymo testai padeda patvirtinti diagnozę.

Matomi onichomikozės simptomai yra nagų plokštelės sustorėjimas ir spalvos pasikeitimas, dėmių, juostelių atsiradimas ant jo, odos niežėjimas aplink nagą.

Deja, nagų grybelio negalima išgydyti namuose. Jūs negalite išsiversti be medicininės pagalbos. Kuo labiau pažengusi infekcija, tuo ryškesnis nagų plokštelės pažeidimas ir tuo ilgiau reikia gydyti. Gydymas nesukelia stipraus skausmo, tik diskomforto jausmą.

Įaugęs nagas

Įaugęs nagas yra nemaloni ir skausminga būklė, kurią sukelia nagų plokštelės augimo zonos padidėjimas.

Nagas tampa platesnis, spaudžia jį supančius minkštuosius audinius, kurie sukelia uždegimą, stiprų skausmą ir diskomfortą vaikščiojant.

Nuospaudos

Nuospaudos dažnai randami moterims, kurios gyvena pagal principą „grožis reikalauja aukų”. Aukštakulniai batai, siauros kojinės, nepatogūs batai – tai yra priežastys, dėl kurių atsiranda tokių odos defektų.
Kulno aukštis, siekiant išlaikyti kojų sveikatą, neturi viršyti 6 cm, optimalus aukštis – 2 – 4 cm.

Taip pat nuospaudos gali sukelti pėdų deformacijas, netaisyklingą eiseną, pėdų odos ligas, antsvorį.