koju nagu ligos yra labai sunku diagnozuojamos

Kojų nagų ligos

Dažnai kojų nagų ligos yra ganėtinai sunkiai pastebimos dėl vienos paprastos priežasties – dauguma žmonių nekreipia dėmesio į tokius, iš pirmo žvilgsnio, nereikšmingus sveikatos sutrikimus. Tokia situacija gali tęstis tol, kol atsiras stiprus skausmas, blogas kvapas ar nagų deformacija. Norėdami to išvengti, turite žinoti pagrindinius simptomus ir ligas, kurios pažeidžia kojų nagus.

Nagų grybelis arba moksliškai onichomikozė pasireiškia nuo 10% iki 15% žmonių. Pagyvenę žmonės yra jautresni ligai dėl sulėtėjusių medžiagų apykaitos procesų ir silpnesnio imuniteto.

Nagų grybelis

Daugelis žmonių gali būti nagų grybelio nešiotojais ir net neįtarti, kad jį turi. Tik specialistas gali pastebėti ankstyvuosius onichomikozės simptomus. Nuo pažeisto nago paimtos bakterijų kultūros testas padeda patvirtinti diagnozę.

Matomi onichomikozės simptomai yra nago plokštelės sustorėjimas ir spalvos pasikeitimas, dėmių, juostelių atsiradimas ant jo, odos niežėjimas aplink nagą.

Deja, nagų grybelio negalima išgydyti namuose – tam prireiks medicinos specialisto pagalbos. Kuo labiau pažengusi infekcija, tuo ryškesnis nagų plokštelės pažeidimas ir tuo ilgiau reikia gydyti. Nors gydymas yra neskausmingas, tačiau gali būti jaučiamas diskomfortas kol infekcija pilnai išgydoma.

koju nagų grybelis prieš

Įaugęs nagas

Įaugęs nagas atsiranda tada, kai nago kraštas įauga į aplinkinę odą ir sukelia skausmą, paraudimą ir patinimą. Ši būklė dažnai atsiranda dėl netinkamo nagų kirpimo, ankštos avalynės arba traumų. Negydomas įaugęs nagas gali sukelti infekciją, kuriai būdingas skausmas, pūlinių susidarymas ir net pasunkėjęs vaikščiojimas. 

Ankstyvas gydymas ir tinkama pėdų priežiūra gali padėti išvengti komplikacijų ir paskatinti gijimą.

nagas-iauges-po-proceduros

Nuospaudos

Nuospaudos dažniausiai susidaro ant padų, kulnų ar pėdos šonų ir gali sukelti diskomfortą ar skausmą vaikštant. Aukštakulniai, siauros kojinės, nepatogūs batai – tai yra pagrindinės priežastys, dėl kurių atsiranda tokių odos defektų. 

Kulno aukštis, siekiant išlaikyti kojų sveikatą, neturi viršyti 6 cm – optimalus avalynės kulno aukštis yra 2 – 4 cm. 

Negydoma nuospauda ilgainiui gali tapti skausminga. Be to, sausa oda gali įtrūkti – padidėja infekcijos tikimybė, ypač asmenims, kurių imuninė sistema nusilpusi arba sergantiems diabetu. Sunkiais atvejais šios infekcijos gali išplisti ir sukelti rimtesnių sveikatos problemų.  Nuolatinės nuospaudos taip pat gali paslėpti kitas pėdų ligas, todėl komplikuojasi jų diagnozavimas ir gydymo paskyrimas laiku. Norint išvengti šių galimų komplikacijų, būtina reguliariai gydyti ir tinkamai prižiūrėti pėdas.

nuospaudos gydymas vilniuje

Kojų nagų ligų gydymas Podoklinikoje Vilniuje

Jei susidūriate su aukščiau paminėtomis problemomis, skatiname apsilankyti pas mus dėl situacijos įvertinimo bei gydymo. Mūsų specialistai jus pakonsultuos, suteiks jums rekomendacijas dėl tolimesnės gydymo eigos ir pasirūpins jūsų nagais.

Dėl registracijos ir informacijos galite kreiptis darbo dienomis numeriu +370 606 40063

Susisiekti

Turite kitų klausimų?

Mūsų profesionalai suteiks konkrečius ir profesionalius atsakymus.

Parašykite mums el.

info@podoklinika.lt

Parašykite mums el.

info@podoklinika.lt

Adresas

Žirmūnų 48a, Vilnius.

Sekite mūsų socialinę žiniasklaidą:
Ką mes siūlome

Kitos paslaugos

Grybelio pažeistų nagų korekcija ir gydymas

Mūsų specialistai pasirūpins jūsų pažeistais nagais viso gydymo metu. Taikome kompleksinį gydymo metodą – medikamentinis + išorinis.

karpa ant pedos

Karpų gydymas ir priežiūra

Taikome ilgalaikį karpų gydymo metodą su azotu bei elektrokoaguliacijos aparatu.

Nuospaudų, įtrūkimų, suragėjimų šalinimas ir gydymas

Neinvazyviais, neskausmingais būdais galime padėti atsikratyti skaudžių ir neskaudžių nuospaudų, suragėjimų ar įtrūkimų.

Traumuoto nago korekcija ir gydymas

Traumuoto nago korekcija – procedūra, skirta traumuotiems, atšokusiems nuo nago guolio nagams.

Įaugusių nagų korekcija ir gydymas suaugusiems ir vaikams

Įaugusių nagų problemą sprendžiame moderniais, neskausmingais ir neinvazyviais gydymo metodais.

Tik nagų korekcija

Procedūra skirta deformuotiems, sustorėjusiems, onichogrifozės paveiktiems nagams.

diabetine pėda

Diabetinės pėdos priežiūra

Diabetinės pėdos priežiūros procedūra orientuota į cukraligę sergančiuosius asmenis, kuriems reikalinga nagų ir pėdų priežiūra ir valymas, korekcija.

gydomasis pedikiuras

Gydomasis higieninis pedikiūras

Gydomasis higieninis pedikiūras skirtas visiems, kas nori susitvarkyti nuospaudas, suragėjimus ar įtrūkimus bei nagus per tą patį vizitą.

grybelio tyrimas PGR

Grybelio diagnostika – tyrimai

Mūsų klinikoje galite atlikti mikrobiologinį grybelio tyrimą bei PGR grybelio tyrimą, grybelio rūšiai nustatyti.