Balta paviršutinė mikozė (nagų grybelis)
Baltasis nagų grybelis ant kojų nagų dažniausiai atsiranda nepastebimų baltų dėmelių pavidalu, į kurias daugelis neatkreipia dėmesio. Skausmingų pojūčių, niežėjimo ir deginimo nesijaučia, oda aplink neraudonuoja ir nėra uždegimo. Na, iš tikrųjų nėra nieko, tik ne itin pastebimas lokalus spalvos pokytis, ir tik jis išduoda tai, jog nagas gali būti pažeistas nagų grybelio. Beveik visi žino, kad onichomikozė trunka kitaip, todėl neskiria pakankamai dėmesio šioms svarbioms baltoms dėmėms, o be reikalo!
Nepastebimas baltasis nagų grybelis
Patogeninės bakterijos, gebančios iššaukti nagų grybelį yra skirstomos į 3 rūšis: Dermatofitai. 90% atvejų būtent jie tampa susirgimo priežastimi. Mielių grybai. Jie kalti tik 8% atvejų. 2% lieka ant nedermatofitinių grybelio formų sąžinės.
Balta paviršinė onichomikozė – susirgimas ne toks ir retas ir priežastys jo atsiradimui gali būti bet kuri iš aukščiau išvardintų grybelio rūšių. Tiksliau tai nustatyti gali tik gydytojas po atitinkamų tyrimų, kurie yra būtini tam, jog nustatyti kokybišką ir teisingą gydymą.
Net jeigu baltą paviršinę onichomikozę galima nustatyti vizualiai, padaryti tyrimus yra be galo svarbu. Ši liga turi panašių požymių su kitomis ligomis, o tai reiškia, jog tik laboratorija gali užtikrintai ir tiksliai nustatyti, kokio tipo grybelis pažeidė nagą. Tuomet, vertinant rezultatus parenkami gydymo metodai ir priemonės.
Nuotraukoje pas vyrą laboratoriniais tyrimais buvo nustatyta mikozė (nagų grybelis. Procedūros metu atliktas nago išvalymas ir paskirtas gydymas.
Nagų grybelis prieš ir po gydymo


Jei pastebėjote ant nago baltų dėmelių turėtumėte kreiptis į podologijos skyrių. Jie atliks tyrimus ir nustatys ligą.
Registruotis telefonu
+37060640063
Paslaugų kainos