Kojos įaugęs nagas (onichokriptozė) – yra labai dažna patologija, kuri gali pasireikšti beveik kiekvienam žmogui. Ši liga yra labai nemaloni, įaugęs nagas sukelia nemažai diskomforto ir skausmo.

Kojos įaugęs nagas (onichokriptozė)

Kojos įauges nagas

Esant tam tikriems provokuojantiems veiksniams, nago plokštelė pradeda įaugti į aplink ją esančio nago volelį. Šis procesas lėtas, uždelsus, galima netekti nago. Uždegimas ir skausmas dėl šių pokyčių yra neišvengiamas.

Žinomi keli ligos vystymosi etapai:
1 etapas: nago įaugimo pradžia, kai apžiūrint galima nustatyti nedidelę žaizdelę ar patinimą. Tuomet jaučiamas skausmas ir spaudimas, piršto audiniai išsipūčia.
2 etapas: patogeninė flora patenka į įaugimo vietą. Pradeda vystytis uždegiminis procesas, dėl kurio atsiranda pūlingų išskyrų iš žaizdos.
3 etapas: jei nesiimama jokių priemonių problemai spręsti, nago volelio srityje pradeda formuotis ir augti granuliacinis audinys, kuris laikui bėgant didėja ir skausmas paūmėja.

Tokį nagą galima išgydyti be chirurginio įsikišimo. Pėdų priežiūros specialistas naudojant šiuolaikinius metodus atlieka nago korekciją specialia sąsaga.

Įaugęs nagas gali atsirasti dėl šių priežasčių:

Įaugęs nagas gali atsirasti dėl šių priežasčių 1

» Netinkamai nukirpti nagai.
» Paveldimumas.
» Batų slėgis; susigrūdę kojų pirštai.
» Pakartotinė pėdų trauma.

Įaugęs nagas gali sukelti šiuos simptomus:

Įaugęs nagas gali sukelti šiuos simptomus 2

» Skausmas
» Paraudimas ir patinimas
» Pūliavimas ir kvapas
» Paraudęs odos audinys

Kas yra įaugę nagai?

Įaugęs nagas, dažniausiai pasitaikantis nagų sutrikimas. Esant onichokriptozėi (įaugęs nagas) šoninio nago dalis skausmingai įsirėžia į minkštuosius audinius, dažnai sukeldamas dirginimą, paraudimą ir patinimą. Didysis pirštas yra labiausiai paplitusi šios būklės vieta, tačiau gali būti paveikti ir kiti pirštai.

Kada turėtumėte apsilankyti pas Podologą?

Turėtumėte nedelsdami apsilankyti pas podologą, jei aplink nagą yra prasidėjęs pūliavimas ar yra per didelis paraudimas. Nepradėjus tinkamo gydymo, kai atsiranda pirmieji įaugusio nago požymiai, gali sukelti sunkesnių komplikacijų ir gydymas bus daug sunkesnis ir ilgesnis.

DIAGNOZĖ IR GYDYMAS

Standartinis onichokriptozės (įaugęs nagas) gydymas yra ortoniksijos metodo taikymasnechirurginis gydymas specialiomis kabėmis. Priešingai nei chirurginė operacija, ortoniksijos metodai yra patys švelniausi ir leidžia visiškai neskausmingai pakoreguoti nago plokštelės formą ir užkirsti kelią patologinio proceso pasikartojimui.

Registruotis pas podologą priėmimui.

+370 606 40063

 

Paslaugų kainos

Įaugusio nago tvarkymas korekcinės sistemos pagalba

Įaugusio nago tvarkymas korekcinės sistemos pagalba