Karpos ant pėdų ar ant padu dažnai būna odos spalvos

Karpos ant pėdų ar ant padu dažnai būna odos spalvos, šiurkščios liesti, gali būti nuo 2 mm iki 3 cm ir daugiau dydžio. Karpos ant padų yra gerybinis pėdos odos navikas, kurį sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV).
Karpos ant pėdų dažniausiai būna apvalios formos, gelsvos spalvos, darinio centre yra rudų kapiliarų pluoštai. Karpos neretai painiojamos su nuospaudomis.

Svarbu laiku pasikonsultuoti su specialistu, nes trynimas batuose ir bandymas pašalinti karpą mechaniškai gali paskatinti didesnį karpos augimą.

Karpa išauga plati ir gili, sukelia diskomfortą pradiniame formavimosi etape, o vėliau – ūmų skausmą. Nereikia laukti, kol jos praeis savaime, nes giliai įsišaknijusios karpos pašalinimas yra brangus ir skausmingas, ir reikalauja reabilitacinio laikotarpio.

Karpos ant pėdų gydymas

Paciento amžius ir karpos infekcijos sunkumas lems, kokį gydymą mes naudosime. 

+370 606 40063

Paslaugų kainos

Kas yra padų karpos

Padų karpos yra mažos, šiurkščios, apvalios ataugos, kurios yra mediciniškai žinomos kaip verrucae ir yra pėdos apačioje. Juos sukelia virusas, vadinamas žmogaus papilomos virusu (ŽPV), išoriniame odos sluoksnyje ir dažnai užsikrečiama vaikystėje. Kai užsikrėsite virusu, visada turėsite jį savo sistemoje, todėl padų karpos gali atsirasti savaime per visą jūsų gyvenimą, jei nebus atsiradusios karpos profesionaliai gydomos.

Karpos gerokai išsiplečia po odos paviršiumi ir įdarbina savo kraujo tiekimą, kad palaikytų karpų audinį. Kaip giliai jos patenka į audinius, priklauso nuo jų dydžio ir karpos tipo. Vidutinio dydžio karpos, gali būti besitęsiančias maždaug centimetru žemiau odos.