Įaugęs nagas (onichokryptozė)

Įaugęs nagas (onichokryptozė) atsiranda dėl nagų krašto įaugimo į piršto odą. Įaugę nagai dažniausiai pažeidžia didžiuosius kojų pirštus. Kai nago kraštas prasiskverbia per odą, jis sukelia uždegimą. Iš pradžių pasireiškiantis kaip nedidelis diskomfortas, jis gali progresuoti į odos infekciją .

Kai nagas auga į vidų, o ne normaliai auga į išorę, jis išlinksta ir įauga į odą. Tai dirgina odą ir gali sukelti skausmą, patinimą, paraudimą ir jautrumą aplink nagų lovą ir nagų šonus. Ši skausminga kojų nagų būklė yra žinoma kaip onichokryptozė.

Kas nutiks, jei įaugęs nagas nebus negydomas?

Jei negydoma, įaugęs nagas gali suplėšyti odą, todėl odą pradeda veikti bakterijos. Tai gali sukelti infekciją, kuriai būdingas pūliai ir blogas kvapas. Sunkiais atvejais tai gali sukelti nagų praradimą ir skausmingą pirštų galiuko patinimą.

Kaip dar gali atrodyti įaugęs nagas

Kaip dar gali atrodyti įaugęs nagas

Įaugę nagai sukelia paraudimą ir patinimą aplink pažeistą kojų pirštų sritį. Ši sritis gali būti skausminga liečiant. Jei būklė progresuoja, gali išsivystyti infekcija ir šioje srityje gali atsirasti pūlių. Laiku gydant įaugusius nagus sumažėja ir infekcijos rizika, ir pėdos operacijos poreikis.

Ką daryti?

Daugeliui žmonių, atpažinus, kad jie turi šią būklę, kyla klausimas:
Kaip atsikratyti įaugusių kojų nagų?

Kai įaugęs nagas negydomas, atsiranda stiprus skausmas ar infekcija. Jei pavėluotai bus kreipiamasi į gydytoja, gali prireikti ir operacijos. Priklausomai nuo problemos masto, gydytojas gali pašalinti dalį nagų, dalį pažeisto nagų sluoksnio ir kai kuriuos aplinkinius paveiktus audinius. Ekstremaliais atvejais gydytojas gali pašalinti dalį augimo centro (matricos), iš kurio auga nagai.

Registruotis telefonu

+370 606 40063

 

Paslaugų kainos