Visu tipu Nagu grybelio gydymas

Nagų grybelio gydymas

Visu tipų Nagų grybelio gydymas šiuo metu yra atliekamas Podologijos klinikoje, Žirmūnų g. 48a, Vilniuje. Grybelinės nagų infekcijos, medicinoje dar yra vadinamos onichomikoze, kuri atsiranda, kai grybelis liečiasi ir įsiskverbia į nagą. Šios infekcijos pasitaiko ir rankų, ir kojų naguose, bet dažniau pastebimos ant kojų nagų dėl tamsios, šiltos ir drėgnos batų aplinkos, kur klesti grybelis.

Grybelinės infekcijos gali sukelti nagų storėjimą, spalvos pasikeitimą (geltoną/baltą/rudą), deformaciją, trupėjimą ir skilinėjimą. Dažnai matome ir gydome grybelines kojų nagų infekcijas, nes pacientai yra nepatenkinti savo nagų išvaizda, nenori, kad nagų grybelis plistų į kitus kojų pirštus ar šeimos narius, arba pradėjo skaudėti storėjančius nagus.

Nagų grybelio gydymas Vilniuje
Nagų grybelio gydymas Vilniuje

Nagų grybelio gydymas ir Grybelinių nagų priežastys.

Kai gyvas grybelis įsiskverbia į nagą per nago guolį ar nago plokštelę, jis pradeda maitintis keratinu, kurį sudaro nagas, sukeldamas nago išvaizdos pokyčius. Ne visi kojų pirštų nagai, kurie liečiasi su grybeliu, užsikrečia. Didesnė tikimybė užsikrėsti yra, jei nagas yra pažeistas, arba yra pažeista žmogaus imuninė sistema.

Kai kojų nago infekcija yra paviršutiniška, jame yra tik nedidelių dryžių ar dėmių. Tokios stadijos infekciją yra lengviausia gydyti ir visiškai pašalinti infekciją. Kai infekcija plinta ir pradeda augti po nagu, ją daug sunkiau gydyti tradiciniais, įsigytais vaistinėje nagų gydomosiomis priemonės, nes jie ne visiškai prasiskverbia ir nepasiekia viso grybelio. Bet koks gyvas grybelis toliau augs ir plis. Štai kodėl mes naudojame giliai veikiančias nagų grybelio gydymo priemones, kad pašalintume grybelines nagų infekcijas.

Pagrindiniai grybelių tipai, sukeliantys nagų grybelines infekcijas, yra dermatofitai, tačiau kaltininkai gali būti ir kiti grybelio tipai. Kadangi šie grybai klesti šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, dažni infekcijos šaltiniai atsiranda bendraujant dušuose, viešuose persirengimo kambariuose ir baseinuose bei dalijantis kojinėmis ir batais.

Yra keletas veiksnių, dėl kurių gali padidėti grybelinių kojų nagų atsiradimo rizika. Jie apima:

Nagų grybelio gydymas ir Grybelinių nagų priežastys

» Nago sužalojimas, pvz., dėl pasikartojančio trynimo į kojų pirštus arba vienkartinis sužalojimas.
» Prasta kojų higiena.
» Per didelis kojų prakaitavimas.
» Susilpnėjusia imunine sistema, įskaitant žmones, sergančius diabetu ir ŽIV.
» Prasta periferinė kraujotaka.
» Kasdien dėvima ankšta avalynė.
» Darbas drėgnoje aplinkoje.

Tipiška nagų grybelio demografija

Vaikams kojų nagų grybelis pasireiškia retai, tačiau senstant sergamumas didėja. Ši būklė dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms.

Grybelinių nagų ligų diagnozė

Kai kurie nagų sutrikimai gali atrodyti kaip grybelinės nagų infekcijos, įskaitant psoriazę. Štai kodėl svarbu gauti tikslią diagnozę iš savo podologo. Kad nei mes, nei jus negaištumėte laiko ir pinigų netinkamai būklei gydyti, mūsų kvalifikuoti podologai gali diagnozuoti grybelinę infekciją atlikę fizinę apžiūrą, o prireikus atliekame nagų mėginio tyrimą laboratorijoje, kad užtikrintai patvirtintume tikslia diagnozę.

Nagų grybelio gydymas.

Grybelinių nagų grybelio gydymas apima vietinius vaistus, geriamuosius vaistus ir medicininį gydymą podologijos klinikoje. Bet koks gydymas padės sunaikinti gyvą grybelį, bet nepataisys žalos, kurią grybelis jau padarė jūsų nagams. Jei norite atkurti nago išvaizdą ir jį gydyti, kartu su priešgrybeliniu gydymu, rinkitės kojų nagų gydymą podoklinikoje.

Nagų grybelio gydymas lazerių.

Remiantis klinikiniais tyrimais, nagų grybelio gydymas lazerių yra per didelė prabanga gydant grybelines nagų infekcijas, kurių sėkmės rodiklis yra labai mažas. Lazerio šviesa naudojama norint prasiskverbti į nago plokštelę ir sunaikinti grybelį nepažeidžiant nago ar odos aplink jį. Procedūra yra neskausminga ir neturi šalutinio poveikio. Po gydymo nagas gali išaugti be infekcijos, bet daugeliu atveju ligoniams tenka kreiptis į podologus profesionaliam gydimui. Nagų grybelio gydymas lazeriu yra efektingas tik tada, kai grybelis dar nėra prasiskverbęs į nago gilumą.

Nagų grybelio gydymas tepamais vaistais.

Nagų grybelio gydymas vietiniais vaistais
Nagų grybelio gydymas vietiniais vaistais

Mes niekada nerizikuojame. Mums yra labai svarbu nustatyti grybelinės infekcijos tipą. Todėl daugelių atvejų atliekame grybelio laboratorinius tyrimus, kad nustačius tikslia nagų grybelio kilmę, galėtume skirti tinkamą gydymą.

Nagų grybelio gydymas gydomosiomis tepamomis priemonėmis. Nagų gydomosios priemonės tepamas ant nagų kasdien ilgą laiką, dažnai kelis kartus per dieną. Šalutinio poveikio nėra, tačiau reikia pasirūpinti, kad tepamos priemonės nepaliestų aplinkinės odos, nes tai gali ją sudirginti. Tepti šias nagų gydomąsias priemones nėra sudėtinga užduotis, bet tam reikia kantrybės, ypač dėl to, kad akimirksniu nematote rezultatų. Šis gydymas netinka tiems, kurie sunkiai pasiekia kojas.

Nors šis pasirinkimas gydytis namuose paprastai yra pigus, klinikinių tyrimų sėkmės rodiklis yra labai mažas, vos 18–20%. Taip yra todėl, kad vaistas sunkiai prasiskverbia į nago plokštelę ar nago dugną, kad pasiektų visus grybelius.

Nagų grybelio gydymas geriamais vaistais.

Gydantis namuose geriamaisiais vaistais, tabletes reikės gerti maždaug 6-12 savaičių. Klinikiniai tyrimai parodė, kad geriamieji vaistai duoda geresnių rezultatų nei tepamosios priemonės. Šį vaistą turi skirti gydytojas. Gali prireikti atlikti kraujo tyrimus, kad būtu įsitikinta, jog kepenys veikia tinkamai. Kraujo chemija dažnai stebima kas ketvirtį tiems, kuriems gresia nepageidaujamas poveikis, pavyzdžiui, kepenų liga.

Nagu grybelio gydymas geriamais vaistais
Nagu grybelio gydymas geriamais vaistais

Nagų grybelio gydymas vaistais namuose, sėkmės rodiklis yra maždaug 50%, tačiau jos yra daug brangesnės nei tepamosios priemonės, o šalutinis poveikis yra dažnai fiksuojamas daugeliui žmonių, vartojančių šiuos geriamuosius priešgrybelinius vaistus.

Nagų grybelio gydymas Podoklinikoje.

Tų pacientų, kurie kreipėsi į Podokliniką, nagų grybelio išgijimas yra 100%.

Kodėl toks didelis skirtumas tarp gydantis Podoklinikoje ir gydantis namuose? Na čia didelės paslapties tikrai nėra.

Gydantis namuose tepamomis priemonėmis ar geriamais vaistais jus tikitės, kad įsigijote tinkamas priemones – Podoklinikoje atlikus laboratorinius tyrimus gali paaiškėti, kad visiškai ne tomis priemonėmis gydėtės.

Gydantis namuose neatliekamos arba blogai atliekamos nago valymo procedūros – Podologas kruopščiai išvalo nagą, pašalina tai, kas jau nebegyva ir tai, kas jau yra sunaikinta grybelio ir paruošia nagą tinkamam vaistų prasiskverbimui.

 

Naivu tikėtis pasiskaičius apie grybelio gydymą ar pasikonsultavus vaistinėje keletą minučių, sužinoti viska apie tinkama nagų grybelio gydymą, kai podologas gydyti kojų nagų ligas mokėsi keletą metų ir yra įgijęs didžiulės praktinės patirties.