Ji turi būti gydoma

Grybelinė infekcija progresuoja ir savaime nepraeina. Jei ji negydoma, ji gali sukelti imuninės sistemos nusilpimą ir organizmo intoksikaciją. Kuo greičiau parodykite savo simptomus gydytojui.
Nagų grybelis (onichomikozė) – nagų plokštelės pažeidimas, kurį sukelia grybelio infekcija. Onichomikozė gali sukelti dermotofitiniai grybai, mieliagrybiai ir nedermatofitiniai pelėsiniai grybai. Patogeniniai grybai prasiskverbia į viršutinį nagų sluoksnį ir sukelia (onichomikozės) nagų grybelio vystymąsi. Esant onichomikozei pakinta nago spalva ir storis, nagas gali atsiskirti nuo nago guolio. Dėl to atsiradusius storesnius nagus sunku kirpti, o vaikščioti avint batus tampa skausminga. Onichomikozę taip pat gali lydėti antrinė bakterinė infekcija nago plokštelėje, šalia jos arba aplink ją.
Nagų grybelio gydymas – Vienintelis sunkumas gydant grybelį yra tas, kad infekcija yra giliai nago guolyje, kur vaistai negali prasiskverbti. Todėl, jei domitės, ar įmanoma nagų grybelį išgydyti išorinėmis priemonėmis, podologų atsakymas – ne. Negaiškite laiko ir pinigų, paaštrindami problemą. Tepalai, tirpalai, liaudies receptai – visa tai neveiksminga kovojant su grybeliu. Podologo kabinete nagas yra kruopščiai išvalomas. Tik tokiu atveju išorinis nago gydimas tampa veiksmingu. Onichomikozei gydyti rekomenduojama priešgrybelinė terapija. Tačiau be gydytojo paskyrimo ir kontrolės vartoti priešgrybelinius vaistus griežtai draudžiama.
Kadangi sunku išvengti sąlyčio su mikroskopiniais organizmais, tokiais kaip grybeliai, kojų nagai yra ypač pažeidžiami drėgnose vietose, kur galite vaikščioti basomis, pavyzdžiui, baseinuose, persirengimo kambariuose ir dušuose.
Dėl nago guolio sužalojimo, net batų spaudimo, kojų nagas gali būti jautresnis visų rūšių infekcijoms, įskaitant grybelinę infekciją.
Tie, kurie kenčia nuo lėtinių ligų, tokių kaip diabetas, kraujotakos sutrikimai ar imunodeficito būklė, ypač linkę į nagų grybelį. Kiti prisidedantys veiksniai gali būti pėdos grybelio istorija ir gausus prakaitavimas.
» silpnina organizmo apsaugą;
» sukelia nagų plokštelių traumas;
» gali išsivystyti į sisteminės patologijos sunkias formas (cukrinis diabetas, kraujo ligos, širdies anomalijos).
» nagų skaidrumo praradimas, jų neryškumas, spalvos pasikeitimas;
» baltų ar gelsvų dėmių ir juostelių atsiradimas ant nagų;
» nago sustorėjimas, pažeidimo išplitimas.
Nagų grybelis (onichomikozė) yra užkrečiama liga. Pasireiškus ligai nago plokštelė trupinėja, ir gali atsiskirti nuo guolio (vėlyvosios nagų onichomikozės stadijos). Būtina reguliariai valyti mikozės (grybelinės infekcijos) pažeistus nagus. Tyrimų laboratorijoje nustačius grybelinę infekciją, įprastai skiriamas gydymas.
Kuo anksčiau diagnozuojamas nagų grybelis, tuo didesnė sėkmingo gydymo tikimybė. Jei negydoma, būklė pablogės ir savaime neišsispręs. Tinkama diagnostika ir tinkamas gydymas užkirs kelią bet kokiam tolimesniam viruso plitimui ir nuolatinei nagų žalai.
Onichomikozė yra grybelinė infekcija, dažniausiai nagų, kuri yra progresuojanti. Apskaičiuota, kad grybelinės nagų infekcijos sudaro iki 50% visų nagų problemų.
Grybelinė infekcija progresuoja ir savaime nepraeina. Jei ji negydoma, ji gali sukelti imuninės sistemos nusilpimą ir organizmo intoksikaciją. Kuo greičiau parodykite savo simptomus gydytojui.
Grybeliai, sukeliantys nagų infekcijas, gali būti perduodami iš nagų į nagus ir į aplinkinę odą. Bandymas išspręsti infekciją be kvalifikuotos podologo pagalbos gali sukelti dar daugiau problemų.
Jei įtariate, kad sergate nagų grybelio infekcija, ar pastebėjote pirmuosius požymius, jus skubiai turėtumėte kreiptis į podologą.
Registruotis telefonu
+37060640063