Pseudomonas Aeruginosa bakterija (žaliojo nago sindromas)
Žalio nago sindromas (grožio salonuose dažnai vadinamas ”pelėsiu”), kurį sukelia Pseudomonas aeruginosa, yra labai dažna bakterinė nagų infekcija. Šiuo metu stebime ne vieną klientą su šia problema.
Polinkį skatinantys veiksniai gali būti onicholizė, onichomikozė, kitos nagų ligos, darbas drėgnomis sąlygomis (drėgmė yra pati geriausia terpė bakterijai veistis!), cukrinis diabetas, paronichija ir imunosupresija.
Atpažinti tai, jog turite šią infekciją yra labai nesunku, kadangi ji pasižymi labai gerai matomu žalios spalvos nago plokštelės pažeidimu, taigi nagas tampa žalias, kartais gali būti melsvas. Dažniausiai užkrėtimas prasideda nuo vieno nago.
Kaip minėjome aukščiau, geriausia terpė jai veistis yra drėgmė. Peržvelkime atsiradimo procesą plačiau.Visų pirmą, labai svarbu žinoti, kad ši bakterija labai lengvai plinta ir yra lengvai užkrėčiama, todėl po tokio kliento meistras, dirbantis su pažeistais nagais, turėtų labai gerai dezinfekuoti viską, kas turėjo ar galėjo turėti sąlyti su klientu. Tai yra pirmas žingsnis, kuris gali išgelbėti kitus klientus nuo šios bakterijos.Ypatingai dažna situacija šiuo metu – klientas atlieka ilgalaikį lakavimą, po ilgalaikio lakavimo geliu atsiranda tarpas tarp nago plokštelės ir gelio arba onicholizė (nago atsiskyrimas nuo guolio), tokie faktoriai lemia dregmės kaupimą ir drėgną terpę jūsų nage, kas tampa puiki vieta šiai bakterijai plisti. Kaip bakterija papuolė pas jus – galima tik spekuliuoti, tačiau variantus galite įsivaizduoti patys.
Pseudomonas aeruginosa bakterija gali plisti į nago gylį, arba į nago plokštelės plotį. Jeigu užkrėtimas nėra įsisenėjęs, nagą išgydyti bus kur kas lengviau. Taip pat reikėtų paminėti ir tai, ko bijo ši bakterija – tai rūgštys. Įveikti ją nėra taip sunku, svarbu laikytis švaros ir dezinfekcijos.
Kad nagas visiškai pasveiktų, ir nebūtų užkrėsti kiti nagai, gydymo metu ir kurį laiką po jo reikėtų atsisakyti ilgalaikio lakavimo, taip pat nagai (jei kalbame apie rankų nagus) turėtų būti gerokai patrumpinami, jei jie yra ilgi, kadangi plaunant rankas, iš po ilgų nagų nešvarumai valosi sunkiau.
Pseudomonos gydymas priklauso nuo galimos infekcijos priežasties. Jei atrodo, kad priežastis yra susijusi su dirbtiniu nagu, reikia pašalinti priaugintus nagus ar gelį, švelniai nupoliruoti pažeistą vietą, kad išvalyti nago paviršiaus pažeidimą.
Šios bakterijos infekcijai nėra būdingas skausmas, tad jei jis yra jaučiamas, yra didelė tikimybė, kad turime problemą ne su viena bakterija, ir gali prireikti rimtesnio gydymo.
Reikės kantrybės, nes įprastai gydymas gali trukti apie kelis mėnesius – naga išvalome, teikiame rekomendacijas dėl gydymo namuose ir auginame nagą, kol nuaugs pažeidimo likučiai. Labai svarbu yra stebėti savo nagą ir žiūrėti ar po 3 savaičių rekomendacijų laikymosi bakterija nesiplėčia. Būtent todėl (!) labai svarbu nago nedengti jokiomis priemonėmis, kurios trukdytų tą daryti, na, ir aišku gi – reikalinga visiška švara ir sausumas .
Jei susidūrėte su Pseudomonas aeruginosa bakterija, skatiname apsilankyti pas mus dėl situacijos įvertinimo bei gydymo. Mūsų specialistai jus pakonsultuos, suteiks jums rekomendacijas dėl tolimesnės gydymo eigos ir pasirūpins jūsų nagais.
Dėl registracijos ir informacijos galite kreiptis darbo dienomis numeriu +37060640063
Vilnius, Šeimyniškių g. 21a
,,Podoklinika”