Pseudomonas Aeruginosa bakterija (žaliojo nago sindromas)

Žalio nago sindromas (grožio salonuose dažnai vadinamas ,,pelėsiu”), kurį sukelia Pseudomonas aeruginosa, yra labai dažna bakterinė nagų infekcija. Šiuo metu stebime ne vieną klientą su šia problema.

Kokie yra predisponuojantys veiksniai?

Polinkį skatinantys veiksniai gali būti nago onicholizė, onichomikozė, kitos nagų ligos, darbas drėgnomis sąlygomis (drėgmė yra pati geriausia terpė bakterijai veistis), cukrinis diabetas, paronichija ir imunosupresija.

Kaip atpažinti infekciją?

Atpažinti, jog turite šią infekciją yra labai nesunku, kadangi ji pasižymi labai gerai matomu žalios spalvos nago plokštelės pažeidimu, taigi nagas tampa žalias, kartais gali būti melsvas. Dažniausiai užkrėtimas prasideda nuo vieno nago.

Kaip galima užsikrėsti?

Kaip minėjome anksčiau, geriausia terpė bakterijai veistis yra drėgmė. Peržvelkime atsiradimo procesą plačiau. Visų pirma, labai svarbu žinoti, kad ši bakterija labai lengvai plinta ir yra lengvai užkrečiama, todėl po tokio kliento meistras, dirbantis su pažeistais nagais, turėtų labai gerai dezinfekuoti viską, kas turėjo ar galėjo turėti sąlytį su pacientu. Tai yra pirmas žingsnis, kuris gali išgelbėti kitus pacientus nuo šios bakterijos. Ypatingai dažna situacija šiuo metu – pacientas atlieka ilgalaikį lakavimą, po geliu atsiranda tarpas tarp nago plokštelės ir gelio arba onicholizė (nago atsiskyrimas nuo guolio), tokie faktoriai lemia drėgmės kaupimą ir drėgną terpę jūsų nage, kas tampa puiki vieta šiai bakterijai daugintis ir plisti. 

Kiek laiko trunka gydymas?

Reikės kantrybės, nes įprastai gydymas gali trukti apie kelis mėnesius – pažeistą nagą išvalome, teikiame rekomendacijas dėl gydymo namuose ir auginame nagą, kol nuauga pažeidimo zona. Labai svarbu yra stebėti savo nagą ir žiūrėti ar po 3 savaičių rekomendacijų laikymosi bakterija neplinta. Būtent todėl labai svarbu nago nedengti jokiomis priemonėmis, kurios trukdytų reguliariai stebėti nago būklę ir gijimą. 

Pseudomonas Aeruginosa bakterija (žaliojo nago sindromas)

Kaip gydoma infekcija?

Pseudomonas aeruginosa bakterija gali plisti į nago gylį, arba į nago plokštelės plotį. Jeigu užkrėtimas nėra įsisenėjęs, nagą išgydyti bus kur kas lengviau. Taip pat reikėtų paminėti ir tai, ko bijo ši bakterija – tai rūgštys. Įveikti ją nėra taip sunku, svarbu laikytis švaros ir dezinfekcijos.

Kad nagas visiškai pasveiktų, ir nebūtų užkrėsti kiti nagai, gydymo metu ir kurį laiką po jo reikėtų atsisakyti ilgalaikio lakavimo, taip pat nagai (jei kalbame apie rankų nagus) turėtų būti gerokai patrumpinami, jei jie yra ilgi, kadangi plaunant rankas, iš po ilgų nagų nešvarumai valosi sunkiau.

Pseudomono gydymas priklauso nuo galimos infekcijos priežasties. Jei atrodo, kad priežastis yra susijusi su priaugintu nagu, reikia pašalinti priaugintus nagus ar gelį, švelniai nupoliruoti pažeistą vietą, kad išvalytume nago paviršiaus pažeidimą.

Šios bakterijos infekcijai nėra būdingas skausmas, tad jei jis yra jaučiamas, yra didelė tikimybė, kad turime problemą ne su viena bakterija, ir gali prireikti rimtesnio gydymo. 

Apsilakykite Podoklinika.lt

Jei susidūrėte su Pseudomonas aeruginosa bakterija, skatiname apsilankyti pas mus dėl situacijos įvertinimo bei gydymo. Mūsų specialistai jus pakonsultuos, suteiks jums rekomendacijas dėl tolimesnės gydymo eigos ir pasirūpins jūsų nagais.

Dėl registracijos ir informacijos galite kreiptis darbo dienomis numeriu +3706 064 0063

Susisiekti

Turite kitų klausimų?

Mūsų profesionalai suteiks konkrečius ir profesionalius atsakymus.

Parašykite mums el.

info@podoklinika.lt

Parašykite mums el.

info@podoklinika.lt

Adresas

Žirmūnų 48a, Vilnius.

Sekite mūsų socialinę žiniasklaidą:
Ką mes siūlome

Kitos paslaugos

Grybelio pažeistų nagų korekcija ir gydymas

Mūsų specialistai pasirūpins jūsų pažeistais nagais viso gydymo metu. Taikome kompleksinį gydymo metodą – medikamentinis + išorinis.

karpa ant pedos

Karpų gydymas ir priežiūra

Taikome ilgalaikį karpų gydymo metodą su azotu bei elektrokoaguliacijos aparatu.

Nuospaudų, įtrūkimų, suragėjimų šalinimas ir gydymas

Neinvazyviais, neskausmingais būdais galime padėti atsikratyti skaudžių ir neskaudžių nuospaudų, suragėjimų ar įtrūkimų.

Traumuoto nago korekcija ir gydymas

Traumuoto nago korekcija – procedūra, skirta traumuotiems, atšokusiems nuo nago guolio nagams.

Įaugusių nagų korekcija ir gydymas suaugusiems ir vaikams

Įaugusių nagų problemą sprendžiame moderniais, neskausmingais ir neinvazyviais gydymo metodais.

Tik nagų korekcija

Procedūra skirta deformuotiems, sustorėjusiems, onichogrifozės paveiktiems nagams.

diabetine pėda

Diabetinės pėdos priežiūra

Diabetinės pėdos priežiūros procedūra orientuota į cukraligę sergančiuosius asmenis, kuriems reikalinga nagų ir pėdų priežiūra ir valymas, korekcija.

gydomasis pedikiuras

Gydomasis higieninis pedikiūras

Gydomasis higieninis pedikiūras skirtas visiems, kas nori susitvarkyti nuospaudas, suragėjimus ar įtrūkimus bei nagus per tą patį vizitą.

grybelio tyrimas PGR

Grybelio diagnostika – tyrimai

Mūsų klinikoje galite atlikti mikrobiologinį grybelio tyrimą bei PGR grybelio tyrimą, grybelio rūšiai nustatyti.