Tarpupirščių grybelis: kaip atpažinti, gydyti ir kada kreiptis į specialistą
Tarpupirščių grybelis, dažniausiai vadinamas pėdų grybeliu (tinea pedis), yra dažna ir lengvai užkrečiama grybelinė infekcija, atsirandanti tarp kojų pirštų. Ją sukelia dermatofitai – grybeliai, kurie klesti šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, tokioje kaip suprakaitavusios kojinės, ankšti batai, sporto salės, baseinai ar bendri dušai. Nors dažnai grybelio simptomai yra nesureikšminami, tačiau negydomas tarpupirščių grybelis gali išplisti į nagus ar kitas pėdos vietas ir sukelti rimtesnes bei sunkiau gydomas infekcijas. Todėl svarbu kuo anksčiau atpažinti simptomus ir imtis veiksmų.

Kuo pasireiškia grybelinė infekcija tarpupirščių srityje?
Dažniausi simptomai:
- Nuolatinis niežėjimas tarp pirštų
- Paraudimas, odos pleiskanojimas
- Deginimo pojūtis
- Nemalonus kvapas
- Įtrūkimai, pūslelės ar net opos sunkesniais atvejais
Šie simptomai dažniausiai atsiranda tarp ketvirtojo ir penktojo pirštų, kur dažniausiai kaupiasi drėgmė. Negydomas grybelis gali plisti toliau – į padus ar net nagus.
Kas didina riziką susirgti grybeliniu užkratu?
- Gausus pėdų prakaitavimas
- Neprakvepiantys, sintetiniai batai
- Vaikščiojimas basomis viešuose baseinuose ar dušuose
- Sumažėjęs imunitetas, diabetas
- Prasta pėdų higiena
Infekcija lengvai plinta per bendro naudojimo paviršius, todėl užsikrėsti galima net nepastebėjus tiesioginio kontakto.
Nagų grybelis: kada paprastas grybelis tampa rimtesne problema?
Jei grybelinė infekcija išplinta į kojų nagus, gali išsivystyti onichomikozė – nagų grybelis. Tai sudėtingesnė būklė, reikalaujanti ilgesnio gydymo ir profesionalios priežiūros. Nagų grybelio požymiai yra nagų spalvos pakitimas (geltona, ruda ar balta), sustorėję ir trupantys nagai, nagų atsiskyrimas nuo guolio, paviršiaus nelygumas ar susisluoksniavimas. Tokios infekcijos dažnai ne tik estetiškai nemalonios, bet ir gali sukelti diskomfortą ar net skausmą.
Kur kreiptis dėl nagų grybelio?
Nors lengvas tarpupirščių grybelis dažnai gali būti gydomas namuose, rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į specialistą, jeigu simptomai nepraeina per dvi – keturias savaites gydantis be recepto įsigytais vaistais, jeigu oda tampa itin skausminga, paraudusi ar atsiranda uždegimas. Taip pat, būtina pasikonsultuoti, jei infekcija pradeda plisti į kitus pirštus ar nagus, arba jeigu sergate diabetu ar turite nusilpusią imuninę sistemą. Pirminę apžiūrą gali atlikti šeimos gydytojas, tačiau esant sudėtingesniems atvejams rekomenduojama kreiptis į dermatologą arba podologą. Podologas – pėdų priežiūros specialistas – įvertins infekcijos išplitimą ir pritaikys efektyvų gydymo planą, o prireikus atliks nagų valymą ar kitus profesionalius veiksmus.
Ar tarpupirščių grybelį galima gydyti namuose?
Taip, ankstyvos stadijos grybelį dažnai galima gydyti namuose. Tam naudojami priešgrybeliniai kremai ar purškalai. Norint pasiekti geriausių rezultatų, labai svarbu laikytis tinkamos pėdų higienos: kasdien plauti ir sausai nušluostyti pėdas, ypač tarp pirštų, keisti kojines kiekvieną dieną, avėti orui laidžius, natūralaus pluošto batus bei naudoti priešgrybelinius miltelius ar purškalus, padedančius mažinti drėgmę avalynėje. Tačiau jei grybelis jau išplito į nagus, vien vietinio gydymo dažniausiai nepakanka. Tokiais atvejais gydytojai skiria geriamuosius priešgrybelinius vaistus, o gydymas gali trukti kelis mėnesius. Visuomet rekomenduojama tai daryti prižiūrint dermatologijos gydytojui ar podologui.
Nedelskite – jūsų pėdų sveikata svarbi!
Jei pastebėjote bent kelis iš šių simptomų – nedelskite. Kuo anksčiau kreipsitės į specialistą, tuo paprasčiau bus sustabdyti infekcijos plitimą ir išvengti ilgalaikių pasekmių. Rūpinkitės savo pėdomis jau šiandien – kreipkitės į profesionalią podologijos kliniką.
Susisiekti
Turite kitų klausimų?
Mūsų profesionalai suteiks konkrečius ir profesionalius atsakymus.
Sekite mūsų socialinę žiniasklaidą:
Ką mes siūlome
Kitos paslaugos

Grybelio pažeistų nagų korekcija ir gydymas
Mūsų specialistai pasirūpins jūsų pažeistais nagais viso gydymo metu. Taikome kompleksinį gydymo metodą – medikamentinis + išorinis.

Karpų gydymas ir priežiūra
Taikome ilgalaikį karpų gydymo metodą su azotu bei elektrokoaguliacijos aparatu.

Nuospaudų, įtrūkimų, suragėjimų šalinimas ir gydymas
Neinvazyviais, neskausmingais būdais galime padėti atsikratyti skaudžių ir neskaudžių nuospaudų, suragėjimų ar įtrūkimų.

Traumuoto nago korekcija ir gydymas
Traumuoto nago korekcija – procedūra, skirta traumuotiems, atšokusiems nuo nago guolio nagams.

Įaugusių nagų korekcija ir gydymas suaugusiems ir vaikams
Įaugusių nagų problemą sprendžiame moderniais, neskausmingais ir neinvazyviais gydymo metodais.

Tik nagų korekcija
Procedūra skirta deformuotiems, sustorėjusiems, onichogrifozės paveiktiems nagams.

Diabetinės pėdos priežiūra
Diabetinės pėdos priežiūros procedūra orientuota į cukraligę sergančiuosius asmenis, kuriems reikalinga nagų ir pėdų priežiūra ir valymas, korekcija.

Gydomasis higieninis pedikiūras
Gydomasis higieninis pedikiūras skirtas visiems, kas nori susitvarkyti nuospaudas, suragėjimus ar įtrūkimus bei nagus per tą patį vizitą.

Grybelio diagnostika – tyrimai
Mūsų klinikoje galite atlikti mikrobiologinį grybelio tyrimą bei PGR grybelio tyrimą, grybelio rūšiai nustatyti.